Tiesa.com   |   2013-05-15

Ekonominės bėdos nesibaigia

  
Ekonominės bėdos nesibaigia Euro zonos bėdos nesibaigia, o silpna ekonomika ir toliau augina bedarbystę.

Euro zona vis dar išgyvena ekonominį nuosmukį, kuris nežinia, kada baigsis. Bent jau pagrindiniai ekonominiai rodikliai šviesios ateities greitu metu prognozuoti neleidžia. Blogi rezultatai iš euro zonos valstybių pasiekia jau šeštą mėnesį iš eilės.

Didžiausių euro zonos valstybių ekonomikos smuko vidutiniškai 0,2 proc. skaičiuojant nuo kovo iki sausio. Lyginant rezultatus su praėjusiais metais, jie vienu procentu blogesni. Blogos žinios atskriejo ir iš Vokietijos. Šios valstybės ekonomika paaugo vos 0,1 proc., o tai ypač bloga žinia, nes iki šiol Vokietija buvo viena tų, kuri traukė iš ekonominių bėdų tokias šalis kaip Italija, Ispanija, Graikija ir kitas.
Skaičiai dar kartą pagrindė pesimistų kalbas, kad giliausia recesija nuo euro įvedimo 1999 metais nesibaigia ir galo jai nematyti.
 
Tokie silpni rodikliai, žinoma, įtakoja ir didelę bedarbystę, kuria skundžiasi beveik visos ES šalys. Skaičiuojama, kad net 19 milijonų žmonių iš 340 mln. euro zonoje šiuo metu neturi darbo. „Tiesa“ primena, kad Graikijos ir Ispanijos nedarbo rodikliai jau pasiekė 27 proc.
 
Prancūzijoje padėtis taip pat nepavydėtina: ekonomika šalyje smarkiai buksuoja jau antrą kartą per ketverius metus, o bedarbystė siekia 10,6 proc.
 
  

Žymos: Euro zonos krizė, Euro zona, Pasaulis

Komentarai

Naujausi straipsniai