Tiesa.com   |   2011-03-08

Egipte prisiekė nauja vyriausybė

  
Egipte prisiekė nauja vyriausybė
© D.Kaveckienė
Egiptas eina permainų keliu.

Pirmadienį Kaire prisaikdinta naujoji Egipto laikinoji vyriausybė, vadovaujama ministro pirmininko Essamo Sharafo. E. Sharafas premjeru buvo paskirtas praėjusį ketvirtadienį po demonstracijų, kuriose reikalauta, kad laikinojoje vyriausybėje nebūtų buvusio prezidento Hosnio Mubarako pareigūnų.

="text-align: left">Vyriausybės priesaikos ceremonijai vadovavo valdančiosios Aukščiausiosios ginkluotųjų pajėgų tarybos vadovas Mohammedas Husseinas Tantawi. Kabineto narių sąrašas buvo paskelbtas išvakarėse. Užsienio reikalų ministerijai vadovaus buvęs JT Tarptautinio teismo teisėjas Nabilas al-Arabi, vidaus reikalų ministru tapo generolas Mansuras al-Isaui, pakeitęs tik gerą mėnesį šias pareigas ėjusį generolą Uagdi. Neseniai VRM pareiškė, kad valstybės saugumo organai bus iš esmės reformuoti, ir paneigė informaciją apie jų veiklos įšaldymą.
 
Naujasis teisingumo ministras Mohamedas al-Hindi pažadėjo pažaboti korupciją, taip pat atidžiai stebėti Prezidento ir parlamento rinkimų eigą. Kaip žinia, juos kontroliuos teismo organai. Ceremonijoje prisaikdinti ir naftos, kultūros bei darbo ministrai. Iš viso naująją vyriausybę sudaro 6 ministrai.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai