Tiesa.com   |   2013-07-04

Egipte – karinis perversmas

  
Egipte – karinis perversmas Egipto žmonės kelis mėnesius jau pusę metų protestavo ir siekė permainų savo šalyje.

Islamistas Mohamedas Mursi nebėra Egipto prezidentas. Apie tai savo šalies žmonėms ir pasauliui pranešė kariuomenės vadovas generolas Abdulas Fattah al-Sisi. Trečiadienio vakarą jis pasveikino tautą kreipdamasis į ją ir informuodamas, kad įvykdytas karinis perversmas, sustabdyta konstitucija ir bus organizuojami nauji rinkimai.

Kurį laiką šalį valdys laikinoji vyriausybė ir jis - Adly Mansour – bus laikinasis prezidentas.
Pagrindinėje Kairo aikštėje susirinkę žmonės džiaugsmingai sutiko naujojo šalies vadovo kalbą, dangų nušvietė fejerverkai. Tuo pat metu visiems buvo aišku, kad M. Mursi, kurio atsistatydinimo jau ne vieną mėnesį siekė milijonai egiptiečių, jau nebėra valdžioje. Kaip paaiškėjo vėliau, buvęs prezidentas yra suimtas. Su M. Mursi kartu veikusi Musulmonų brolija ir jos vadai taip pat izoliuoti nuo valdžios, jiems buvo uždrausta išvykti iš šalies, o remiantis paskutiniais pranešimais, vadai jau suimti.
 
Nors M. Mursi ilgai nepakluso reikalavimams apleisti valdžią, jis po perversmo paskelbė pareiškimą, kuriame ragina visus laikytis įstatymų ir išvengti kraujo praliejimo.
 
M. Mursi nuo valdžios vairo nušalintas pasibaigus kariuomenės duotam terminui atsistatydinti, kuriam vadovas nepakluso. Jis tvirtino, kad yra išrinktas demokratiniu būdu ir geriau mirs gindamas laisvos šalies vertybes, nei apleis savo postą.
 
Egipte kaip ir kitose Arbaų valstybėse neramumai prasidėjo dar šių metų sausį. Pilietinis karas Sirijoje jau seniai kelia nerimą visam pasauliui, Egipte taip pat iki šiol buvo pralieta nemažai kraujo.
  

Žymos: Egiptas, Politika, Konfliktas

Komentarai

Naujausi straipsniai