Tiesa.com   |   2017-05-08

E. Macron‘o pergalė Prancūzijoje laimėjimas ir Europai?

  
E. Macron‘o pergalė Prancūzijoje laimėjimas ir Europai?
© Flickr.com
Apžvalgininkai spėlioja, ar Europą nuo skilimo išgelbės politikos naujoas Emmanuel‘is Macron‘as.
39-erių E. Macron‘as bus jauniausiu prezidentu per visą Prancūzijos istoriją.

Prezidento rinkimai Prancūzijoje baigėsi Emmanuel‘io Macron‘o pergale, kuris savo oponentę Marine Le Pen nugalėjo surinkęs 66,1 proc. balsų. Naujasis šalies vadovas inauguruotas jau bus ateinantį sekmadienį.

39-erių E. Macron‘as bus jauniausiu prezidentu per visą Prancūzijos istoriją.
Jo varžovė priskiriama aršia Europos Sąjungos (ES) priešininke, kuri žadėjo, kad jeigu bus išrinkta prezidente, šalyje vietoje euro vėl cirkuliuos Prancūzijos frankas. Tuo tarpu kalbėdami apie E.
 
Macroną apžvalgininkai pirmiausia pamini, kad jis proeuropietiškų centrinių pažiūrų politikos naujokas. Kur jo valdymas nuves Prancūziją paaiškės jau netrukus, o dabar dėliojasi pirmieji naujai išrinkto prezidento darbai.
 
Pirmadienį jau pranešta, kad pirmasis Prancūzijos prezidento oficialus vizitas jau suplanuotas – jis vyks į Vokietiją.
 
Kalbėdami apei E. Macron‘ą per jo rinkiminę kampaniją tiek oponentai, tiek jį palaikantys kalbėjo ir apie dar vieną itin svarbią jo biografijos detalę – 24 metais vyresnę žmoną Brigitte Trogneux. Dabar jau sutuoktiniai sutiko mokykloje, kai E. Macron‘ui tebuvo 15-iolika, o jo mylimai moteriai, ištekėjusiai trijų vaikų mamai, keturiasdešimt. Pora susituokė dabartiniam prezidentui baigus mokslui ir galų gale įtikinus B. Trogneux skirtis ir tekėti už mylimojo.
Ji sąžiningai lydėjo vyrą visos kampanijos metu ir džiaugėsi pergale, o E. Macron‘as teigė, kad yra dėkingas žmonai už savo pasiekimus.
 
Pralaimėjimo šokis
 
Rinkimuose pralaimėjusi M. Le Pen pasveikino oponentą su pergale ir palinkėjo jam sėkmės, nes „širdyje jai labai rūpi jos mylima šalis“.
 
Tiesa, panašu, kad buvusi kandidatė liūdėti nenusiteikusi – po to, kai buvo paskelbti pirminiai, bet jai pergalės nežadantys rezultatai, ji prisijungė prie šėlionių jos rinkiminiame štabe ir smagiai šoko skambant „Joan Jett & the Blackhearts“ dainai „I love rock'n'roll“.
Video iš vakarėlio žiūrėkite tiesa.com
 
 
  

Žymos: Prancūzija, Prezidento rinkimai, Marine Le Pen, Emmanuel Macron

Komentarai

Naujausi straipsniai