Parengė Eglė Makuškaitė   |   2010-06-18

Dvasininkas nuteistas iki gyvos galvos

  
Dvasininkas nuteistas iki gyvos galvos

Suomijos teismas nuteisė Ruandos dvasininką Francois Bazaramba kalėti iki gyvos galvos už jo vaidmenį 1994-ųjų Ruandos genocide.

-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

59-erių pamokslininkas į Suomiją persikėlė 2003 metais, o šioje šalyje galioja įstatymas, pagal kurį nusikaltę žmogiškumui gali būti teisiami nepaisant to, kurioje pasaulio vietoje būtų įvykdytas nusikaltimas. 

 

Teismo sprendimu Bazaramba prisidėjo prie tutsių etninės grupės sunaikinimo. Pamokslininko advokatas teigė, kad jo ginamasis nesutinka su teismo sprendimu ir ketina jį apskųsti.

 

Bazaramba Suomijoje yra kalinamas nuo 2007-ųjų. Dar prieš ketverius metus jis šalyje bandė gauti pabėgėlio statusą. Praėjusiais metais Suomija atmetė Ruandos prašymą išduoti Bazarambą, nes buvo baiminamasi, kad gimtinėje jis nesulauks tinkamo teismo.

 

Ruandoje per 100 dienų buvo išžudyta daugiau nei 800 tūkst. tutsių bei nuosaikiųjų hutų. Genocido metu Bazaramba dirbo pastoriumi baptistų bažnyčioje Nyakizu mieste. Jis vadovavo rengiant paieškas tutsių namuose bei įsakydavo vykdyti mirtinas atakas.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai