Tiesa.com   |   BNS   |   2017-05-21

D.Trumpas paragino musulmonus kovoti su terorizmu

  
D.Trumpas paragino musulmonus kovoti su terorizmu
© Reuters
Donaldas Trumpas teigė atvykęs ne auklėti musulmonų.
D.Trumpas, kurio rinkimų kampanijoje dažnai skambėjo antiislamiškos retorikos teiginių, nusiteikęs sušvelninti kai kuriuos teiginius apie islamą.

Nors JAV administracija kaunasi dėl draudimo kelių šalių, kuriose daugumą sudaro musulmonai, gyventojams atvykti į JAV, prezidentas Donaldas Trumpas kreipėsi į tautą, kurios teritorijoje yra švenčiausia islamo vietovė, su raginimu užtikrinti musulmonų vienybę kovoje su terorizmu.

Kalba, kurią D.Trumpas sakė sekmadienį ir kuri buvo svarbiausias per dvi dienas truksiančio vizito Saudo Arabijoje akcentas, kreiptasi į 50 musulmonų dominuojamų šalių vadovus. Joje ekstremizmas pavadintas „kova tarp gėrio ir blogio“, o arabų lyderiai raginti „išvaryti teroristus iš savo šventovių“.
D.Trumpas, kurio rinkimų kampanijoje dažnai skambėjo antiislamiškos retorikos teiginių, nusiteikęs sušvelninti kai kuriuos teiginius apie islamą. Nors per savo kampaniją jis nuolat pabrėžė būtinybę kalbėti apie „radikalųjį islamo terorizmą“ ir kritikavo savo priešininkę Hillary Clinton dėl atsisakymo tai daryti, šios frazės savo kalboje jis neištarė.
 
Kalba sakyta tuomet, kai JAV sąjungininkai arabų kraštuose atnaujino santykius, o D.Trumpas numatė dvišalius susitikimus su kelių šalių, tarp jų – Egipto ir Kataro, lyderiais. Vėliau jis turi dalyvauti apskritojo stalo diskusijoje su Persijos įlankos arabų šalių bendradarbiavimo taryba ir drauge su Saudo Arabijos karaliumi Salmanu atidaryti naują antiteroristinį centrą Rijade.
 
Siekiant labiau ribotų taikos ir stabilumo tikslų, taip pat nekalbama apie demokratiją ir žmogaus teises, – temas, kurias arabų lyderiai dažnai laiko JAV moralizavimu.
 
„Mes čia atvykome ne auklėti – nenorime aiškinti kitoms tautoms, kaip jos turi gyventi, kaip elgtis ar kuo būti. Mes atvykome pasiūlyti savo partnerystę, kuriant geresnę ateitį mums visiems,“ – sakė D.Trumpas.
Baltųjų rūmų patarėjai laiko tą kreipimąsi atsvara B.Obamos 2009-aisiais pasakytai kalbai musulmoniškam pasauliui. D.Trumpo patarėjų manymu, buvusio prezidento kalboje buvo pernelyg daug atsiprašymų dėl JAV veiksmų regione.
 
 
  

Žymos: Islamas, Saudo Arabija, radikalai, Donald Trump

Komentarai

Naujausi straipsniai