Tiesa.com, ABC News   |   2019-06-07

Dramatiška gelbėjimo operacija: nekontroliuojamai suktis pradėję neštuvai sukėlė išgąstį

  
Dramatiška gelbėjimo operacija: nekontroliuojamai suktis pradėję neštuvai sukėlė išgąstį
© Twitter.com, ABC News

Besisukantis pacientas, esantis prie sraigtasparnio pririštuose neštuvuose – išties gąsdinantis vaizdas.

Arizonos valstijoje po kalvotą vietovę pasivaikščioti išėjusi moteris susižeidė ir jai prireikė medikų pagalbos. Tačiau moterį į gydymo įstaigą pristatyti turėjęs medikų sraigtasparnis jai padarė dar daugiau žalos. Į neštuvus paguldyta sužeistoji ėmė nekontroliuojamai suktis. Šį gąsdinantį vaizdą pavyko įamžinti vienai JAV naujienų tarnybai.
74-erių moteriai neštuvuose pakilus į orą, pastarieji ėmė nekontroliuojamai suktis. Kaip skelbia „ABC News“, pacientė rimtesnių sužeidimų, išskyrus pykinimą ir apsvaigimą bei kakle trūkusią kraujagyslę, nepatyrė.
 
Sraigtasparnis sužeistąją nugabeno už beveik 1 km esančią nusileidimo aikštelę, kur jos jau laukė greitosios pagalbos automobilis.
 
 
Iš pirmo žvilgsnio ši gelbėjimo operacija šokiruoja, tačiau Fynikso ugniagesių-gelbėtojų departamento kapitonas Bobby Dubnovas užtikrina, kad moteris neštuvuose buvo pritvirtinta saugiai.
 
Nors taip nutinka retai, su tokiu nekontroliuojamu sukimusi, atsirandančiu neštuvams priartėjus prie paties sraigtasparnio ir sureagavus su po juo esančiomis oro srovėmis, gelbėtojai žino, kaip tvarkytis. Įprastai ant žemės esantys gelbėtojai virve prilaiko neštuvus, sumažindami tokį sukimąsi. To išvengti taip pat pavyksta sraigtasparniui pradėjus skristi į priekį.
 
Šioje gelbėjimo operacijoje naudotas sraigtasparnis per pastaruosius šešis metus į orą pakeltas buvo 210 kartų, iš kurių tik dukart neštuvai ėmė nekontroliuojamai suktis.
  

Žymos: JAV, Medicina, Gelbėjimo operacija, sraigtasparnis, neštuvai

Komentarai

Naujausi straipsniai