Tiesa.com   |   2011-01-22

Daugėja suklastotų euro monetų

  
Daugėja suklastotų euro monetų Iš 86 000 euro monetų viena yra padirbta.

2010 metais iš apyvartos išimtų padirbtų eurų monetų skaičius padidėjo 8 proc., palyginti su ankstesniais metais: 2009 metais iš viso konfiskuota 172 100 monetų, o 2010 metais – 186 000. Apskritai padirbtų monetų tebėra labai nedaug. Beveik 3 iš 4 padirbtų monetų yra 2 eurų monetos – jos ir toliau yra dažniausias šios nusikalstamos veiklos objektas.

„Kova su pinigų – monetų ar banknotų – padirbinėjimu labai svarbi tiek mūsų ekonomikai, tiek valiutai. Reikia pagirti OLAF už efektyvų darbą su nacionalinėmis valdžios institucijomis ieškant padirbtų eurų monetų ir išimant jas iš apyvartos – dėl to mums pavyko palyginti gerai valdyti šią problemą Europoje. Ir toliau skirsime visus šioms klastotėms aptikti būtinus išteklius, kad ES tokios problemos nebeliktų,“- sakė už kovą su sukčiavimu atsakingas ES Komisijos narys Algirdas Šemeta.
Nors 2010 metais iš apyvartos išimtų padirbtų eurų monetų skaičius, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo 8 proc., Komisija mano, kad padirbtos eurų monetos neturėtų kelti visuomenei didelio susirūpinimo. Iš tiesų bendras padirbtų monetų skaičius labai mažas, palyginti su bendru tikrų monetų skaičiumi – šiuo metu apyvartoje yra maždaug 16 mlrd. tikrų eurų monetų (trijų didžiausių nominalų). Taigi iš 86 000 tikrų monetų viena yra padirbta. Be to, tinkamai sureguliuoti prekybos automatai ir kiti aparatai, kuriuose atsiskaitoma monetomis, padirbtų monetų nepriima.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai