Tiesa.com   |   thelocal.com   |   2015-02-10

Danija sumušė emigracijos rekordus

  
Danija sumušė emigracijos rekordus Pernai Daniją užplūdo pabėgėliai iš karo siaubiamos Sirijos.

Praėjusiais metais į Daniją atvyko rekordinis skaičius emigrantų. Didžioji dauguma žmonių buvo kitų Europos šalių piliečiai arba namo iš svetur grįžę danai. Remiantis Statistikos departamento duomenimis, kuriuos paskelbė portalas Thelocal.com, į Daniją 2014-aisiais atvyko net 65 tūkst. žmonių. Iš jų – virš 5 tūkst. pabėgėlių iš karo siaubiamos Sirijos.

Virš 40 tūkst. žmonių gyventi ir dirbti į Daniją atvyko iš kitų Vakarų Europos valstybių. Dar beveik 25 tūkst. iš kitų regionų. Rumunija, Lenkija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Vokietija – tai šalys iš kurių pernai atvyko daugiausiai emigrantų.
Įdomus faktas tai, kad didžioji dalis šių atvykėlių – tarptautinių kompanijų darbuotojai, kuriuos nusamdė Danijoje veikiančios įmonės, negalinčios kvalifikuotų įvairių sričių atstovų rasti šalies viduje.
 
Tarptautinio centro vadovės Tiny Maerschalk tokie skaičiai nenustebino. Pasak jos, jau ne vienerius metus Danijos rinkoje buvo stebimas didelių įmonių augimas, kuris sąlygojo ir darbuotojų paklausą. „Danijos darbo rinkoje labai trūksta gerą išsilavinimą turinčių įvairių sričių profesionalų, todėl kompanijos ėmėsi jų ieškoti užsienyje. Šie skaičiai tik įrodo, kad joms pavyko ir artimiausiu metu, manau, į Daniją atvyks dar daugiau aukštos kvalifikacijos darbuotojų“, - įsitikinusi centro vadovė.
 
T. Maerschalk taip pat teigė, kad užsieniečiai danų kompanijoms suteikia naujų žinių ir patirčių, o tai yra didelis pliusas nuožmioje konkurencinėje aplinkoje, kurioje kiekvieną įmonė nuolat grumiasi dėl savo išlikimo.
 
Gyvenimu Danijoje patenkinti ir atvykėliai. Vienas esminių dalykų, kuo džiaugiasi užsienyje dirbantys profesionalai – tai galimybė ne tik puikiai atlikti savo darbą, bet ir skirti laiko šeimai bei artimiems žmonėms.
 
  

Žymos: Danija, Emigracija

Komentarai

Naujausi straipsniai