Tiesa.com   |   2011-03-17

Dalai Lama nori palikti „didžiąją politiką“

  
Dalai Lama nori palikti „didžiąją politiką“ Dalai Lama tibetiečiams vadovauja nuo 1950-ųjų.

Tibeto budistų dvasinis lyderis pirmadienį oficialiai pareiškė pasitraukiąs iš „didžiosios politikos“ ir paprašė tremtyje dirbančio Tibeto parlamento pritarti jo atsistatydinimui iš vyriausybės vadovo tremtyje pareigų.

="text-align: left">Kaip pagrindinę atsistatydinimo priežastį jis nurodė tai, kad Tibeto vyriausybė tremtyje turi tapti „savarankiška ir nepriklausoma nuo Dalai Lamos“. Pasitraukęs iš labiau simbolinių tibetiečių politinio judėjimo vadovo pareigų, Tibeto dvasinio lyderio funkcijas Dalai Lama nori vykdyti ir toliau. Tradiciškai iki šiol Dalai Lama tibetiečių bendruomenei buvo ir dvasinis, ir politinis vadovas.
 
Parlamentas tremtyje jau ir anksčiau yra gavęs tokių Dalai Lamos atsistatydinimo prašymų, bet juos atmesdavo, argumentuodamas, kad neatsiras deramo įpėdinio. Ir šįkart Tibeto parlamentas tremtyje greičiausiai nepritars Dalai Lamos pasitraukimui iš politinės veiklos. Anot Tibeto ministro pirmininko Samdhongo Rinpoches, per atitinkamus debatus trečdalis deputatų iš 43 pasisakė už tai, kad Dalai Lama ir toliau vykdytų savo politines funkcijas, pranešė agentūra AP.

Dalai Lama tibetiečiams vadovauja nuo 1950-ųjų, kai kinų daliniai įžygiavo į Tibetą, o 1959-aisiais po numalšinto sukilimo jis pasitraukė į Daramsalą Indijoje. Nuo to laiko ir iki šiol dabar jau 75-erių Dalai Lama siekia taikaus Tibeto konflikto sureguliavimo ir didesnės autonomijos regionui. 1989-aisiais jam už tai įteikta Nobelio taikos premija, 2006-aisiais jis apdovanotas aukščiausiu JAV apdovanojimu – Kongreso Aukso medaliu.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai