Tiesa.com   |   2011-03-11

Cunamis grasinasi nuplauti 20 šalių Ramiojo vandenyno pakrantėse

  
Cunamis grasinasi nuplauti 20 šalių Ramiojo vandenyno pakrantėse

Prie Japonijos šiaurės rytinės pakrantės šįryt, penktadienį įvyko 8,9 balo stiprumo žemės drebėjimas, sukėlęs didžiulį cunamį, kurio dešimties metrų aukščio bangos, besiritančios pakrante, nuplovė automobilius, namus ir visa, kas pasitaikė pakeliui žemės pviršiuje.

Šis cunamis, kurį pirmą kartą istorijoje tiesiogiai transliuoja didžiosios pasaulio naujienų agentūros, kol kas yra laikomas septintuoju didžiausiu cunamiu per šimtą metų. Tikslesnės informacijos apie žuvusius žmones kol kas nėra, stebint vaizdus, kaip milžiniškos bangos plauna viską, kas pasitaiko pakeliui, belieka melstis.
Televizijos reportažuose iš įvairių pakrantės rajonų matyti, kad cunamis padarė didžiulę žalą - dešimtį metrų siekiančios bangos šlavė automobilius, laivus ir netgi pastatus. Netoli Tokijaus sprogo ir užsidegė naftos cisternos. Visuomeninis transliuotojas NHK parodė didelį laivą, kurį banga bloškė į molą Kesenumos mieste Mijagio prefektūroje. Vaizdai iš CNN būstinės Tokijuje priminė siūbavimą jachtoje, siaučiai andringai jūrai - sunku patikėti, kad šitaip siūbuoti gali pastatas. 
 
Pareigūnai šiuo metu renka informaciją apie žmones, kurie galėjo žūti ar buvo sužeisti per žemės drebėjimą, todėl tikslesnių duomenų kol kas neskelbiama. Google paskelbė paleidusi programą, pasėsiančią surasti dingusiuosius. 
 
Žemės drebėjimas įvyko 14 val. 46 min. vietos laiku, o po jo sekė virtinė smarkių pakartotinių smūgių. Vienas jų, įvykęs praėjus maždaug pusvalandžiui, buvo 7,4 balo stiprumo.
 
JAV Geologijos tarnyba (USGS) nurodė, kad pirmojo drebėjimo stiprumas siekė 8,9 balso. Tuo tarpu Japonijos meteorologijos agentūra anksčiau pranešė, kad jo stiprumas buvo 7,9 balo.
Dėl galingo žemės drebėjimo Rytų Azijoje ir Pietų Amerikos vakarinėje pakrantėje paskelbtas įspėjimas apie cunamio grėsmę, pranešė Ramiojo vandenyno regiono cunamių įspėjimo centras. Siaubo sukaustyti viso Ramiojo vandenyno baseino pakrančiū šalių  gyventojai. 
 
Tarp šalių, kuriose paskelbtas pavojus, yra: Rytų Rusija, Taivanas, Filipinai, Indonezija, Papua Naujoji Gvinėja, Australija, Naujoji Zelandija, Fidžis, Meksika, Gvatemala, Salvadoras, Kosta Rika, Nikaragva, Panama, Hondūras, Čilė, Ekvadoras, Kolumbija ir Peru.
 
Daugiau nuolat atnaujinamos ir patikimiausios informacijos rekomenduojame ieškoti www.cnn.com arba www.bbc.com.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai