Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-08-02

Buldozeriu – per prabangius automobilius

  
Buldozeriu – per prabangius automobilius
© Office of the President of the Philippines nuotr.
Automobiliai sugadinti nepataisomai.
Tai tik nedidelė dalis kontrabanda atgabentų ir sulaikytų prabangių automobilių, kurių šiuo metu suskaičiuojama 800. Jų taip pat laukia toks pat likimas

Filipinų prezidento sprendimu viešai sunaikintos nusikalstamu būdu įgytos transporto priemonės – prabangūs automobiliai sutraiškyti buldozeriu.

68 naujutėlaičiai automobiliai, tarp kurių buvo „Mercedes-Benz“, „Lamborghini“, „Porsche“ ir kitų prabangių markių mašinos, buvo sunaikinti dėl to, kad jie į šalį pateko nelegaliai. Toks pat likimas laukė ir milžiniškas sumas kainuojančių motociklų.
Kontrabanda į Filipinus atgabentų ir sunaikintų transporto priemonių vertė – apie 4,2 mln. svarų sterlingų. Tai – milžiniška suma šalyje, kurioje yra milijonai skurstančių žmonių.
 
Naikinimo procesą, kurio metu į eilę sustatyti automobiliai buvo pervažiuoti buldozeriu ir nepataisomai sugadinti, stebėjo minia žiūrovų, tarp kurių buvo ir šalies prezidentas Rodrigo Duterte’as, kurio sprendimu prabangūs automobiliai ir sunaikinti.
 
Skelbiama, kad tai – tik nedidelė dalis kontrabanda į Filipinus atgabentų ir sulaikytų prabangių automobilių, kurių šiuo metu suskaičiuojama 800. Jų taip pat laukia toks pat likimas.
 
2016 metais prezidentu išrinktas R. Duterte pasaulyje spėjo išgarsėti kaip itin drastiškais būdais su nusikalstamumu kovojantis politikas. Jau rinkiminės kampanijos metu jis pažadėjo nužudyti dešimtis tūkstančių nusikaltėlių, o po išrinkimo davė leidimą žudyti narkotikų prekeivius, todėl visoje šalyje prasidėjo masiniai susidorojimai su žmonėmis, per pirmąjį pusmetį jų žuvo apie 7 tūkst.
 
Dėl to jis susilaukė griežtos Jungtinių Tautų kritikos.
 
R. Duterte jos nelinkęs paisyti ir paragino dar intensyviau žudyti ne tik narkotikų prekeivius, bet ir nuo jų priklausomus vartotojus. Prezidentas kartą pareiškė, jog neprieštarautų, kad būtų nužudytas ir jo sūnus, jeigu jis būtų susijęs su narkotikų prekyba.
  

Žymos: Filipinai, Kontrabanda, Naikinimas, prabangūs automobiliai, rodrigo duterte

Komentarai

Naujausi straipsniai