Tiesa.com   |   2015-11-23

Briuselis vis dar įkalintas baimės gniaužtuose

  
Briuselis vis dar įkalintas baimės gniaužtuose
© Wikipedia.org
Belgijos sostinėje Briuselyje gyvenimas sustotojo šeštadienį.
Žmonės ir toliau raginami likti namuose bei laikytis atokiau nuo langų.

Briuselis – Europos Sąjungos (ES) širdis tarsi miręs. Pirmadienis – tai trečioji diena, kai Belgijos sostinėje paskelbtas aukščiausio pavojaus saugumo lygmuo. Neveikia daugelis prekybos centrų, atšauktos pamokos mokyklose, nevyksta paskaitos universitetuose, neveikia metro. Žmonės ir toliau raginami likti namuose bei laikytis atokiau nuo langų.

Aukščiausias pavojaus lygmuo paskelbtas šeštadienį.
Savaitgalį daugelis laikėsi policijos nurodymų ir vengė eiti iš namų, o drįsusius išeiti vakarieniauti į miestą, policija išprašė iš restoranų.
 
„Žinių radijas“ pranešė, kad pirmadienį gyvenimas iš lėto grįžta į vėžes, mat ne visi žmonės galėjo likti namuose ir neiti į darbą. Tad atsidarė ir dalis maisto prekių parduotuvių.
 
Briuselio gyventojai žurnalistams tvirtino, kad panikos mieste nėra, tačiau įtampa jaučiama.
 
Gyvenimą suparalyžavo Belgijos saugumo pareigūnai, kurie ėmė krėsti namus vieną po kito, daugiausiai arabiškame Molenbeke. Teigiama, kad per 20 reidų savaitgalį sulaikyta 16 asmenų įtariamų ryšiais su teroristais arba išpuolių organizavimu.
 
Vienas jų – Salahas Abdeslamas. Jį šiuo metu medžioja visa Europa. Pareigūnai kurį laiką manė, kad šis, su teroro aktais siejamas vyras, slapstosi Briuselyje, tačiau dabar įtariama, kad jis automobiliu juda link Vokietijos.
 
Specialiosios operacijos prasidėjo po teroro išpuolių Paryžiuje, kai lapkričio 13-ąją Prancūzijos sostinės centre nugriaudėjo trys sprogimai, o teroristai beatodairiškai žudė miesto gyventojus ir svečius. Tragišką penktadienį žuvo 129 žmonės, dar keli šimtai buvo sužeisti.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Policija, Belgija, Briuselis, Reidai, teroro aktai

Komentarai

Naujausi straipsniai