Tiesa.com   |   CNN   |   2014-11-28

“Black Friday”: nuolaidų maratonas ir nauji pirkėjų įpročiai

  
“Black Friday”: nuolaidų maratonas ir nauji pirkėjų įpročiai Per “Black Friday” karštinę JAV apsiperka 100 mln. žmonių.

“Juodojo penktadienio” arba “Black Friday” isterija” – turbūt toks būtų tiksliausias būtų apibūdinimas žmonių grumtynėms ir pamišimui dėl įvairių daiktų mažesnėmis kainomis. Tiesa, kai kurie pirkėjai nebenori veltis į grumtynes prekybos centruose ir apsipirkti suplanavo internetu.

Skaičiuojama, kad šiemet “Black Friday” pardavimai virtualioje erdvėje bus 60 proc. didesni nei pernai. CNN žurnalistų teigimu, internetinės parduotuvės ir išmanieji telefonai bei ekonominiai sunkumai per pastaruosius metus smarkiai pakeitė pirkėją. Žmonėms nebeužtenka tik nuolaidų, jie ieškų labai puikių pasiūlymų ir nori apsipirkti greitai bei patogiai.
Remiantis prekybininkų paskelbtais duomenimis, per “Black Friday”karštinę JAV apsiperka 100 mln. žmonių. O mažmeninės rinkos pajamos intensyviausiomis prekybininkams dienomis siekia apie 6 milijardus dolerių. Skaičiuojama, kad prekybininkų pelnas, uždirbtas vos per kelias “Black Friday” dienas, gali sudaryti 40 proc. viso metinio uždarbio.
 
Taigi prekybos tinklai ir pavieniai prekiautojai konkuruodami tarpusavyje ir su internetinėmis parduotuvėmis neriasi iš kailio: siūlomos ne tik didelės nuolaidos, išbandomi drąsiausi ir naujausi marketinginiai triukai, bet ir rungtyniaujama, kas pirmasis paskelbs apie “Juodąjį penktadienį”.
CNN teigimu, šiemet pirmieji “Black Friday” šaukliai JAV buvo mažmeninės prekybos tinklas “Walmart”. Pastarasis apie prasidedančius išpardavimus paskėlbė dar likus savaiteiki iki tradicinio “Juodojo penktadienio”, kuris ateina iš karto po Padėkos dienos.
 
Kai kurie didieji tinklai norėdami uždirbti daugiau nei ankstesniais metais parduotuvių neuždarė net per Padėkos dieną, nors anksčiau tądien nedirbdavo praktiškai visi. Kiti gi pakeitė savo darbo valandas – dirbo ištisą parą. Todėl CNN šias lenktynes pavadino “Juoduoju lapkričiu”, nes nuolaidų ir pirkimo maratonas prasidėjo likus kelioms savaitėms iki Padėkos dienos ir tikrai nesibaigė “Juodąjį penktadienį”.
 
 
  

Žymos: Prekyba, Nuolaidos Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai