Parengė Evelina Uždavinytė   |   2010-06-09

Bauda už rasistinius komentarus

  
Bauda už rasistinius komentarus

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Brice‘as Hortefeux‘as buvo nubaustas už rasistinius komentarus savo partiečio, kilusio iš Alžyro, atžvilgiu.

ent="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">

Ministrui skirta 750 eurų bauda, o dar 2000 eurų jis turės sumokėti antirasistinei grupei.

 

Incidentas įvyko rugsėjo mėnesį, o vaizdo medžiaga su rasistine ministro fraze buvo įdėta į internetą. Hortefeux‘as kalbėjosi su nedidele aktyvistų grupele iš valdančiosios UMP partijos Pietvakarių Prancūzijoje. Vaizdo medžiagoje girdima, kaip vienas aktyvistų sako, kad Aminas (asmuo, į kurį buvo nukreipti rasistiniai komentarai) yra katalikas, valgo kiaulieną ir geria alkoholį. Vidaus reikalų ministras užprotestavo sakydamas, kad Aminas neatitinka šio prototipo. Kai kita pokalbio dalyvė užtarė minimą asmenį: „Jis – vienas iš mūsų... Jis – mūsų mažasis arabas“, Hortefeux‘as atsakė: „Mums visada reikia vieno. Tačiau kai jų yra daug, kyla problemos.“

 

Teismo sprendimu, šie pareiškimai buvo mažų mažiausiai užgaulūs, jei ne žeminantys. Hortefeux‘as teisinosi galvoje turėjęs nuotraukas, o ne arabų kilmės žmones. Ministro advokatas teigia, kad Hortefeux‘as pasiryžęs apskųsti teismo sprendimą. Po to, kai vaizdo medžiaga apskriejo interneto portalus, opozicijoje esanti socialistų partija paragino vidaus reikalų ministrą atsistatydinti ir įvardijo jo žodžius kaip gėdingus ir netinkamus.

 

Hortefeux‘as yra artimas ir ilgalaikis prezidento Nicolas Sarkozy šalininkas. Jo griežtos pažiūros imigracijos atžvilgiu prancūzams yra gerai žinomos. 2007–2009 m. Hortefeux‘as ėjo šalies imigracijos ministro pareigas.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai