Tiesa.com   |   thelocal.es   |   2014-05-29

Barselonos skvoteriai stojo į mūšį

  
Barselonos skvoteriai stojo į mūšį Barselonoje, jėga iškeldinus skvoterius, kilo neramumai.

Barselonoje (Ispanija) jau trečią naktį buvo neramu. Policijos ir jaunuolių susirėmimai kilo po to, kai mieste iš neteisėtai užimtų namų buvo iškeldinti skvoteriai. Jiems prijaučiantys jaunuoliai surengė protestus, statė barikadas, padeginėjo šiukšlių konteinerius.

 Kilo riaušės, per kurias demonstrantai policininkus apmėtė buteliais ir akmenimis, daužė aplinkinių pastatų langus ir vitrinas. Kaip pranešė žiniasklaida, demonstrantų skaičius siekė du tūkst., suimta 30 žmonių, dar 14 sužeistų. Per ankstesnius susirėmimus, suimtųjų skaičius buvo arti dešimties.
Neramumai kilo savaitės pradžioje, kai policija ėmėsi priemonių prieš skvoterius, kurie net 17 metų nelegaliai gyveno Barselonos miesto transporto kompanijoms priklausančiame pastate.
 
Jame skvoteriai ne tik patys įsikūrė, bet ten pat atidarė ir socialinį centrą, todėl juos palaikė ne tik bendraminčiai, bet ir dalis miesto bendruomenės. Kurį laiką valdžia dar bandė derėtis su skvoteriais, tačiau deryboms žlugus, buvo priimtas sprendimas juos iškeldinti jėga.
 
Atlaisvintas pastatas – nugriautas.
 
  

Žymos: Ispanija, Namai,Nusikaltimai,

Komentarai

Naujausi straipsniai