Tiesa.com   |   thelocal.es   |   2014-11-27

Barselona ruošiasi bausti dviratininkams nedraugiškus vairuotojus

  
Barselona ruošiasi bausti dviratininkams nedraugiškus vairuotojus Barselonoje dviračiais mėgsta važinėti ne tik miesto gyventojai, bet ir svečiai.

Barselona ketina bausti vairuotojus, kurie piktybiškai kenks dviratininkams. Baudų sulauks visi tie, kurie užkabinėja dviratininkus kelyje baksnodami jiems per pečius, statydami nelegalias užtvaras kelyje arba kitaip juos baugina.

Kaip rašė portalas Thelocal.es, tikimasi, kad kelių eismo taisyklių pakeitimai bus priimti artimiausiu metu ir dviratininkai galės saugiai važinėti gatvėmis, kaip pilnaverčiai eismo dalyviai, o ne šaligatviais arba kelkraščiais kaip dabar. Pasiūlyme teigiama, kad dviratininkai galėtų naudotis tomis pačiomis teisėmis, kokios galioja motorolerių vairuotojams.
Tiesa, nors aišku, kokius pakeitimus norima įgyvendinti dėl baudų dar neapsispręsta.
 
Dviračiai Barselonoje pastaruoju metu populiarėja žaibiškai. Šia ekologiška transporto priemone mielai naudojasi ne tik miesto gyventojai, bet ir svečiai. Tad eismo taisyklių pakeitimai ir vairuotojų tolerancijos ugdymas dviratininkams, manoma, kad labiausiai padėtų miesto svečiams.
 
Be to miesto valdžia įsitikinusi, kad dviratininkai kelia pavojų pėstiesiems. Ypač didelės turistų grupės, kurios dviračiais vis dažniau važinėja po gausiai lankomas žmonių vietas. Savivaldybė paprašė pereinamojo laikotarpio, per kurį jie įrengtų papildomus dviračių takus, o ateityje įgyvendintų ir eismo taisyklių pakeitimus.
 
  

Žymos: Ispanija, Įstatymai, Vairuotojai

Komentarai

Naujausi straipsniai