Parengė Egidija Lekavičienė   |   2011-03-02

Baltijos šalys atmetė Rusijos kaltinimus

  
Baltijos šalys atmetė Rusijos kaltinimus S.Lavrovas apkaltino Estiją ir Latviją dėl gėdingo pilietybės neturėjimo fenomeno.

Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai griežtai atmetė Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo per JT Žmogaus teisių tarybos sesiją Ženevoje pareikštas pastabas dėl, jo teigimu, gėdingo pilietybės neturėjimo fenomeno šiose šalyse, kuris daugiausia liečiąs rusakalbius gyventojus.

="text-align: left">Rusija pilietybės įgijimo sąlygas šiose šalyse, įvestas po nepriklausomybės – įskaitant latvių ir estų kalbos testą – vertina kaip diskriminacines.
 
„Latvijos įstatymai ir nuostatai dėl tautinių mažumų reikalų visiškai atitinka Europos Tarybos, ESBO ir Jungtinių Tautų standartus“, – pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministras G. V. Kristovskis, ir pabrėžė, kad visiems ne piliečiams Latvijoje pasiūlyta natūralizuotis, tačiau apsisprendimas – kiekvieno asmeninis reikalas.

Sausį iš 2,2 mln. Latvijos gyventojų 14,6 proc. buvo be pilietybės. Estijoje iš 1,3 mln. pilietybės neturi 7,5 proc. gyventojų. Pasak Estijos užsienio reikalų ministro U. Paetos, nuo 1991 metų asmenų be pilietybės skaičius labai sumažėjo ir dabar yra penktadalis to, kiek buvo anksčiau. Savo pareiškime Estijos užsienio reikalų ministras suabejojo Maskvos motyvais.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai