Tiesa.com   |   thelocal.com   |   2014-11-11

Balsavę katalonai bus nubausti?

  
Balsavę katalonai bus nubausti? 80 proc. referendume balsavusių katalonų nori atsiskirti nuo Ispanijos.

Turtingiausias Ispanijos regionas – Katalonija – surengtame referendume išreiškė savo valią - jie nori tapti nepriklausoma valstybe. Už tai pasisakė 80 proc. referendume dalyvavusių žmonių. Tačiau panašu, kad įvykęs balsavimas ne tik neduos trokštamos laisvės, bet ir užtrauks bausmė aukščiausiems regiono politikams.

„Tiesa“ primena, kad lapkričio 9-ąją vykusiam referendumui palaiminimo nedavė centrinė Madrido valdžia, bet katalonai jai nepaklauso. Tad šiuo metu, kaip pranešė portalas Thelocal.com, imtasi rinkti įrodymus dėl nusižengimo galiojantiems Ispanijos įstatymams, kurių privalo laikytis ir katalonai.
Kaip paskelbė Madrido teisininkai, kaltinamuoju greičiausiai taps Katalonijos regiono lyderis Arturas Masas, nes pavyko surinkti pakankamai įrodymų, kurie patvirtino, jog referendumas dėl nepriklausomybės buvo inicijuotas aukščiausių regiono vadovų.
 
Pastarieji iki šiol tvirtino, kad balsuoti dėl nepriklausomybės nusprendė savarankiškai ir pilietiškai nusiteikę katalonai, kurie su regiono valdžia jokių tiesioginių ryšių nepalaikė.
 
 
  

Žymos: Ispanija, Referendumas, Nepriklausomybė, Katalonai

Komentarai

Naujausi straipsniai