Tiesa.com   |   2013-01-23

B. Obamos priesaika ir pažadai

  
B. Obamos priesaika ir pažadai B. Obamai į Baltuosius rūmus antrąjai kadencijai padėjo įžengti jo žmona Michelle.

Barackas Obama šią savaitę antrą kartą savo gyvenime davė JAV prezidento priesaiką. Prasidėjo antrojoji jo kadencija, kurios metu jo, kaip galingiausios pasaulio valstybės vadovo, laukia daugybė iššūkių.

Ceremonija buvo gerokai kuklesnė nei inauguruojant B. Obamą pirmąjį kartą. Kaip pranešama, to pageidavo pats prezidentas. Šios savaitės pradžioje surengta ceremonija vyko po atviru dangumi, prie vakarinio Kapitolijaus fasado įrengtos platformos, žemiau baltojo kupolo. Minia prezidentą pasitiko visa nustelbusiu sveikinimu: „Obama, Obama“, kurį palydėjo trimitų garsai.
Puikiai nusiteikęs ir plačiai besišypsantis B.Obama buvo atsipalaidavęs ir elgėsi daug laisviau nei per pirmąją inauguraciją prieš ketverius metus.
 
Nusibodo „amžinas karas“?
 
B.Obama iškėlęs dešinę ranką, o kairiąją laikydamas ant Šventojo Rašto, kuri kadaise priklausė Martinui Lutheriui Kingui ir Abrahamui Lincolnui prisiekė tarnauti JAV žmonėms ir ginti Valstijų interesus. „Aš, Barackas Husseinas Obama, iškilmingai prisiekiu, kad garbingai vykdysiu Jungtinių Valstijų prezidento pareigas ir visomis savo jėgomis gerbsiu, saugosiu ir ginsiu Jungtinių Valstijų konstituciją. Tepadeda man Dievas“, - pakartojo jis juoda mantija apsigaubusio Aukščiausiojo teismo pirmininko Johno Robertso skaitomus žodžius.
 
Po viešojo prisaikdinimo trumpoje kalboje B.Obama pažadėjo atkurti „stiprius aljansus“ pasaulyje, pažymėdamas, kad Jungtinės Valstijos yra įsipareigojusios pasiekti saugumą be „amžino karo“.
 
Simpatijos – žmonai
 
B. Obamos gerbėjai ir kritikai ne vienodai garsiai sveikins laimėjus antrus prezidento rinkumus, tačiau sutiks, kad svarbiausiam JAV valstybės vyrui populiarumo smarkia prideda jo žmona, Michelle Obama.
 
Apklausos rodo, kad du trečdaliai amerikiečių palankiai vertina B.Obamos žmoną, kuri jo gyvenimo partnerė yra jau daugiau kaip 20 metų. Savo garsiausiame nerenkamame JAV „poste“ ji populiarumu lenkia vyrą ir labai veiksmingai naudojosi savo padėtimi propaguodama dalykus, kurie jai rūpi.
Vienas sėkmingiausių pirmosios JAV ponios projektų - „Let's Move“ (“Judėkim“), kuris skatina kovoti su vaikų nutikimu. Taip pat daug amerikiečių simpatijų ji užsitarnavo Baltųjų rūmų teritorijoje užveisusi sodelį, kuriame auga vaisiai ir daržovės. Taip M. Obama ragina antsvorio kamuojamus amerikiečius vartoti mažiau menkaverčio maisto ir ragina tą daryti nuo mažų dienų.
 
 
 
 
  

Žymos: JAV, Politika, Barack Obama

Komentarai

Naujausi straipsniai