BBC ir Tiesa.com inf.   |   2016-06-10

B. Obama parėmė H. Clinton, ši pasišaipė iš D. Trumpo

  
B. Obama parėmė H. Clinton, ši pasišaipė iš D. Trumpo H. Clinton tapo pirmąja moterimi, nominuota kandidate vienos iš didžiųjų JAV partiijų.

JAV prezidentas Barackas Obama oficialiai išreiškė savo paramą Demokratų kandidatei Hillary Clinton. Tai jis paskelbė po susitikimo su kitu demokratų kandidatu į JAV prezidento postą Bernie Sandersu. B. Obama oficialiai išreiškė pritarimą, kad H. Clinton pakeistų jį JAV prezidento poste, savo vaizdo pranešime paskelbęs: „Aš su ja.“

Kelis mėnesius atkakliai vengęs kaip nors pakreipti padėtį Demokratų partijos pirminių rinkimų procese, B. Obama ketvirtadienį susitiko su H. Clinton varžovu senatoriumi B. Sandersu, o vėliau pasveikino H.Clinton „patekus į istoriją“.
„Dešimtys milijonų amerikiečių pasirūpino, kad jų balsas būtų išgirstas. Šiandien tenoriu pridėti saviškį“, – sakė prezidentas. „Nemanau, kad yra kas nors kitas, esantis tiek pat kvalifikuotas užimti šį postą, – pridūrė jis. – Mačiau, kaip ji priima sprendimus. Mažiau, kokia ji tvirta. Iš arti mačiau, kokia ji ištikima mūsų vertybėms.“
 
Šis palaikymas, nors ir seniai prognozuotas, tikriausiai sustiprins H. Clinton kampaniją ir išsklaidys susirūpinimą dėl partijos vienybės po įtempto pirminių rinkimų etapo. B. Obama anksčiau ketvirtadienį priėmė B. Sandersą Ovaliniame kabinete, mėgindamas užgydyti atsivėrusias žaizdas.
 
Prezidento parama gali tapti svarbia paspirtimi H. Clinton kampanijos renginiuose. Po beveik aštuonerius metus trukusio darbo Baltuosiuose rūmuose B. Obama tebėra vienas populiariausių šalies politikų. Jis ypač tvirtai palaikomas juodaodžių, ispanakalbių, jaunų ir liberalių pažiūrų rinkėjų. H. Clinton priėmė šį pasitikėjimo pareiškimą. „Man garbė, kad jūs su manimi, @POTUS (JAV prezidente). Esu užsidegusi ir pasiruošusi veikti!“ – parašė ji savo „Twitter“ žinutėje, atkartodama vieną iš B. Obamos kampanijos šūkių per 2008 metų kampaniją. Tais metais B. Obama per pirminius rinkimus įveikė H. Clinton ir galiausiai tapo pirmuoju juodaodžiu JAV prezidentu.
 
Vėliau jiedu tapo sąjungininkais, o H. Clinton buvo B. Obamos pirmoji valstybės sekretorė. Dabar H. Clinton stengiasi įsiamžinti istorijoje, siekdama tapti pirmąja Amerikos prezidento postą užėmusia moterimi. Jai teks susigrumti per visuotinius rinkimus lapkritį su atžaraus būdo verslininku Donaldu Trumpu, supurčiusiu pasaulį, kai tapo numanomu respublikonų partijos kandidatu.
 
Beje, H. Clinton savo oponentui iš Respublikonų partijos rėžė tiesiai ir labai tiksliai. „Išsitrink paskyrą”, - pasidalinusi įžeidžiančia D. Trumpo žinute parašė Demokratų partijos atstovė. Šis pranešimas tapo pačiu populiariausiu įrašu socialiniuose tinkluose per visą JAV istoriją.
 
  

Žymos: Barack Obama, Hillary Clinton

Komentarai

Naujausi straipsniai