Tiesa.com   |   2017-09-27

Auklė mirtinai sergančiai mergytei suteikė galimybę gyventi

  
Auklė mirtinai sergančiai mergytei suteikė galimybę gyventi Vos tris savaites dirbanti auklė išgelbėjo mergaitės gyvybę.
Išgirdę, kad auklė gali tapti jų sergančios dukrelės donore Georgas ir Fara Toskai iš pradžių abejojo ar šis sprendimas yra teisingas.

Thaliai Rosko buvo vos du mėnesiai, kai gydytojai pastebėjo jos akytėse geltos požymius. Tik atlikus išsamius tyrimus paaiškėjo, kad naujagimė išties sunkiai serga – mažylei nustatyta biliarine atrezija – būklė, pavojinga gyvybei, kai kepenys negali normaliai funkcionuoti ir ligai progresuojant, galiausiai mirštama.

Gydytojų prognozė buvo negailestinga – jeigu neatsiras tinkamas kepenų donoras mergytė gyvens vos du metus. Thalia nedelsiant buvo įtraukta į donoro laukiančiųjų sąrašą, ir mažylės tėvams, Farai ir Georgui Roskams neliko nieko kito, kaip tik tikėtis geriausio.
Būtent šiuo, Thalios šeimai ypač sunkiu laikotarpiu, jų gyvenime pasirodė 22-ejų Kiersten Miles. Mergina ieškojo darbo ir pasisiūlė tapti sergančios mažylės ir dar dviejų šeimos vaikų aukle.
 
Vos tris savaites Roskų šeimoje pradirbusi Kiersten ryžosi išties beprotiškam žingsniui. Atlikusi reikiamus tyrimus ir sužinojusi, jog jos ir sergančios Thalios organai suderinami Kiersten paaukojo mažylei dalį kepenų, kad ši turėtų galimybę gyventi.
 
„Tai yra tokia maža auka, jeigu ją lyginsime su gyvybės išsaugojimu. Vos dvylikos centimetrų randas ir truputis laiko praleisto ligoninėje man neatrodo didelė auka“, - teigė Kiersten.
 
Išgirdę, kad auklė gali tapti jų sergančios dukrelės donore Georgas ir Fara Toskai iš pradžių abejojo ar šis sprendimas yra teisingas.
 
 
F. Rosko sakė: „Pasakiau jai: Kiersten, tai labai rimta operacija. Turėtumei pasikalbėti apie tai su savo tėvais, juk tai ne tas pats kaip paaukoti kraujo“.
 
Kiersten patikino, kad ji jau buvo aptarusi donorystę su savo mama, ir abi moterys sutiko, kad tai yra teisingas sprendimas.
Po šešis mėnesius trukusių tyrimų Kiersten buvo operuojama Pensilvanijos universitetinėje ligoninėje. Dalis jo kepenų buvo pašalinta, o po to transplantuotos Thaliai, kuri gulėjo Filadelfijos vaikų ligoninėje.
 
Sudėtinga operacija pavyko ir dabar, po transplantacijos praėjus kiek daugiau nei 8 mėnesiams, Kiersten dėka Thalia gali džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.
 
Pati Kiersten intensyviai keliauja po pasaulį atlikdama humanitarines misijas ir savo gyvenimą pašventė likimo nuskriaustiems vaikams.
 
 
  

Žymos: JAV, Organų donorystė, Auklė

Komentarai

Naujausi straipsniai