Tiesa.com   |   15min.lt   |   2015-12-05

Atskleista: šaudynės Kalifornijoje buvo teroristinė ataka

  
Atskleista: šaudynės Kalifornijoje buvo teroristinė ataka
© Twitter.com
Per kruvinas žudynes žuvo 14 žmonių, dar 21 buvo sužeisti.

Penktadienį paskelbta, kad išpuolis San Bernardino neįgaliųjų centre paskelbtas teroristiniu aktu. Tokią išvadą priėmė Federalinis tyrimų biuras (FTB), rašė 15min.lt.

Žudynes, per kurias žuvo 14 žmonių ir dar 21 sužeista, įvykdė Syedas Rizwanas Farookas ir jo žmona Tashfeen Malik. Per susišaudymą jie buvo nukauti policijos pareigūnų. 
„Aš niekada negalėjau įsivaizduoti, kad mano brolis su žmona gali kažką panašaus padaryti. Jie buvo laimingai vedę, turėjo šešių mėnesių dukrą“, – pasakojo teroristo sesuo, kuri pridūrė, kad brolio šeima buvo kiek atsiskyrusi nuo visuomenės: vyras neturėjo daug draugų, o žmona buvo tyli, pamaldi, nevairavo automobilio, vengė bendrauti su vyriškos lyties šeimos nariais, nešiojo burką.
 
Žudikų namuose per kratas buvo rasta bombų, kurios buvo sukurtos pagal „al Qaeda“ rekomendacijas, jų gamybai reikalingų reikmenų, tūkstančius šovinių. Išpuolio metu pora savo šešerių mėnesių dukrą buvo palikę artimiesiems.
 
 
„Tiesa“ primena, kad trečiadienį Kalifornijoje, San Bernardino mieste esančiame „Inland Regional Center“ – specialių poreikių reikalaujančių žmonių centre – nuaidėjo šaudynės. Iš pradžių buvo manyta, kad žudynės nėra susijusios su terorizmu, tačiau tyrimo rezultatai patvirtino ką kitką. Taip pat T. Malik savo socialinėje paskyroje skelbėsi esanti ištikima „Islamo valstybės“ lyderiui.
 
  

Žymos: Terorizmas, Pavojus, Kalifornija

Komentarai

Naujausi straipsniai