Tiesa.com/BNS   |   2017-02-22

Ar pabėgėliai pamilo Latviją?

  
Ar pabėgėliai pamilo Latviją?
© Flickr.com
Į Latviją atvykusius pabėgėlius nuvilia menka parama ir atšiaurus klimatas.
Pagal Latvijos įstatymus, pabėgėliai paramą gauna tris mėnesius, o vėliau jau turi pradėti gyventi savarankiškai.

Pagal Europos Sąjungos patvirtintą programą į tris Baltijos valstybes po sudėtingų ir ilgų atrankos procedūrų keliauja pabėgėliai. Dalis jų – atsidūrė Latvijoje. Tiesa, šiuo metu šalyje gyvena vos keli.

caron;ė LNT televizija, šiuo metu šalyje gyvena tik penki pabėgėliai: trijų asmenų šeima ir du atskiri prieglobsčio prašytojai. Vienas jų netrukus planuoja persikelti gyventi į kitą šalį.
Anot Latvijos nevyriausybinės organizacijos „Prieglauda „Saugūs namai“ vadovės Sandros Zalcmanės, pabėgėliai vykdami į Latviją apie šalį žinojo labai mažai, tačiau ketinimų išvažiuoti pirmai progai pasitaikius atvykėliai tikrai neturėjo.

Neatliko namų darbų
 
Pagal Latvijos įstatymus, pabėgėliai paramą gauna tris mėnesius, o vėliau jau turi pradėti gyventi savarankiškai. Anot S. Zalcmanės, toks terminas yra per trumpas. Pasibaigus šiam terminui, Latvijoje sunku išsinuomoti būstą, žmonės nemokėdami kalbos negali susirasti darbo.
 
Ji pridūrė, jog pirmas dalykas, šokiruojantis daugumą prieglobsčio prašytojų, yra palyginti atšiaurus klimatas, dėl kurio daugelis pabėgėlių pradeda sirgti.
 
S. Zalcmanės nuomone, „Latvija neatliko savo namų darbų“, nes nepateikė šiems pabėgėliams pakankamos ir objektyvios informacijos dėl to, ko jiems tikėtis atvykus.
 
Yra du keliai
 
Žinių apie Latviją kiekis taip pat labai priklauso nuo šalies, iš kurios jie perkeliami: iš Graikijos perkeliami prieglobsčio prašytojai yra palyginti gerai informuoti, ko tikėtis Latvijoje, bet iš Italijos ir Turkijos siunčiami žmonės nebūna labai gerai supažindinti su čionykštėmis gyvenimo sąlygomis.
„Žinoma, žmonės atvyksta ir tikisi daug daugiau nei galime duoti. Mūsų šalis neturtinga. Mes, socialiniai darbuotojai, iš kailio neriamės, kad šie žmonės žiemą turėtų tinkamų drabužių ir galėtų gauti įvairią pagalbą“, – sakė S. Zalcmanė.
 
„Saugių namų“ vadovės nuomone, Latvijai reiktų apsipręsti dėl politikos pabėgėlių atžvilgiu: arba remti atvykusius žmones ir visomis išgalėmis padėti jiems integruotis arba netrukdyti jiems persikelti gyventi į kitą šalį.
 
 
 
  

Žymos: Latvija, Vaikai, Parama, pabėgėliai, šeimos, integracija

Komentarai

Naujausi straipsniai