Tiesa.com   |   2015-04-07

Amerikiečio sėkmė: vietoje mirties bausmės, laisvė

  
Amerikiečio sėkmė: vietoje mirties bausmės, laisvė Alabamoje prokurorai paleido į laisvę juodaodį, kuris 30 metų kalėjo už nužudymą, kurio neįvykdė.
Vyriškis mirties bausme nuteistas 1985-aisiais už dviejų žmonių nužudymą, tačiau iš naujo bylą išnagrinėję teisėjai atmetė visus jam mestus kaltinimus.

Amerikiečiui Anthony Ray Hintonui dabar 58-eri ir jis po 30 metų pertraukos įkvėpė laisvės oro. Juodaodžio bylą po kelių dešimtmečių iš naujo atvertė Alabamos teismas, kurio priimtas sprendimas iš pagrindų pakeitė dabar jau buvusio kalinio gyvenimą.

Vyriškis mirties bausme nuteistas 1985-aisiais už dviejų žmonių nužudymą, tačiau iš naujo bylą išnagrinėję teisėjai atmetė visus jam mestus kaltinimus. Bylą peržiūrėję teisėsaugos pareigūnai paviešino informaciją, kurioje aiškiai nurodo, kad prieš 30 metų nusikaltimo vietoje rastos kulkos niekaip nesusijusios su šaunamuoju ginklu, aptiktu A.R.Hintono namuose.
Nors tąkart vyras buvo apkaltintas dviejų restorano Birmingime vadybininkų nužudymu. Paaiškėjus šiems įrodymams, prokurorai buvo priversti nutraukti bylą.
 
A.R. Hintono adovakatas žiniasklaidai teigė, esantis tikras, kad jo klientas buvo nuteistas dėl to, jog neturėjo galimybių pasisamdyti profesionalios teisinės pagalbos. Mat suėmimo dieną A.R. Hintonas turėjo vos tūkstantį dolerių santaupų ir neišgalėjo pasisamdyti ekspertų ar advokatų.
 
Kalėjimo vienutėje pusę savo gyvenimo praleidęs vyras už laisvę dėkojo savo artimiesiems ir Jėzui. Dabar vyriškis turės pratintis prie naujo gyvenimo. Jis jau gavo išmaniųjų „iPhone“ telefoną, išgirdo apie interneto ryšį, tačiau svarbiausia – jam reiks atrasti savo vietą šalia jau užaugusių ir gyvenimą susikūrusių vaikų, aplankyti motinos kapą, kuri mirė jam dienas leidžiant įkalinimo įstaigoje.
 
 
  

Žymos: JAV, Nusikaltimai, kelėjimas

Komentarai

Naujausi straipsniai