2011-08-01

A.Lukašenka uždraudė baltarusiams stovėti gatvėse ir nieko neveikti

  
A.Lukašenka uždraudė baltarusiams stovėti gatvėse ir nieko neveikti A.Lukašenkos režimas Baltarusiją valdo jau 17 metų.

Autoritarinis Baltarusijos režimas piliečių protestus bando pažaboti pačiomis keisčiausiomis priemonėmis. Nuo šiol Baltarusijoje nebus galima stovėti gatvėse ir nieko neveikti, nes tai bus laikoma protesto akcija.

Naujasis įstatymas, kuris dar labiau apriboja piliečių teises reikšti savo nuomonę, skamba itin keistai. Jis draudžia „rinktis piliečių grupėms viešoje vietoje, kuri buvo pasirinkta iš anksto. Tai galioja ir lauko erdvėms, kuriuose buvo suplanuoti kokio nors pobūdžio veiksmai, tai galioja ir nieko neveikimui, jeigu tai yra politinio ar visuomeninio protesto forma“.
Šio įstatymo pažeidėjai gali būti baudžiami areštu iki dviejų savaičių.
 
Pastaruoju metu Baltarusijoje buvo itin daug protesto akcijų, kuriose žmonės reiškė nepasitikėjimą sunkia ekonomikos padėtimi ir politinėmis represijomis. Visi mitingai dažniausiai būna nesankcionuoti, nes valdžia jiems neišduoda leidimų.
 
Dėl šios priežasties baltarusiai protestuoja netradiciniais būdais: jie vienu metu įjungia savo mobiliųjų telefonų melodijas arba ploja rankomis. Už pastarąjį veiksmą saugumo pajėgos Baltarusijoje nuo birželio suėmė jau 200 žmonių.
 
A.Lukašenkos režimas Baltarusiją valdo jau 17 metų.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai