Tiesa.com inf.   |   2012-01-12

Airijoje draudžiama didinti atlyginimus

  
Airijoje draudžiama didinti atlyginimus Darbdaviai teigia, kad Airijoje algos - per didelės.

Didžiajai daliai Airijos įmonių bei verslininkų šiemet uždrausta didinti atlyginimus darbuotojams arba net liepta jas sumažinti, pranešė independent.ie. Airijos verslo ir darbuotojų konfederacija atliko tyrimą, skirtą išsiaiškinti, kaip stipriai Airijoje mokamų algų dydis skiriasi nuo kitų Europos Sąjungos šalių.

Sulyginus praėjusių metų darbuotojų algas Airijoje bei kitose Europos Sąjungos šalyse paaiškėjo, jog Airijos darbdaviai stipriai permoka savo darbuotojams, o tai kelia grėsmę šalies finansiniam stabilumui.
Atlikus minėtąjį tyrimą nutarta, kad 2012 metais 400 įmonių savininkai privalės sumažinti darbuotojų algas arba palikti jas tokias pat, bet jokiu būdu nedidinti ir taip išlyginti praėjusių metų nuostolį. Airijos verslo bei darbuotojų konfederacijos prezidentas Brendanas McGinty teigia, jog vyriausybės sulygintos ir nesvyruojančios algos atkurs konkurenciją tarp žmonių.
 
„Galbūt ryškus algų skirtumas paskatins darbuotojus kilti karjeros laiptais, gilinti mokslo žinias bei tobulinti savo įgūdžius srityje, kurioje dirba. Šaliai visada naudingiau turėti kelis profesionalius darbuotojus nei keliasdešimt eilinių“, – savo lūkesčius dėstė B. McGinty.
 
Šiuo metu vos 5 proc. Airijos įmonių darbdaviams liepta sumažinti algas, likusieji 95 proc. priversti visus metus išlaikyti nepakitusias algas, nebent darbuotojo kvalifikacija pakiltų ir jo atliekamas darbas taptų geriau apmokamas. Nepaisant to, kad 2012 metais 58 proc. Airijos kompanijų tikisi padidinti produktyvumą, darbuotojams už atliekamą tą patį, o gal ir didesnį darbą bus mokama lygiai tiek pat, kiek mokėta pernai.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai