Independent.ie ir Tiesa.com. inf   |   2011-09-14

Airija – viena brangiausių šalių Europoje

  
Airija – viena brangiausių šalių Europoje Per krizę Airijoje kainos mažėjo labai nežymiai.

Nepaisant krentančio pragyvenimo lygio, kainos Airijoje net 18 proc. didesnės nei kitose 25 ES šalyse. Tokius rezultatus parodė Europos Bendrijos atlikta studija. Airiją didelėmis kainomis ir brangiu pragyvenimu lenkia tik Danija, Suomija, Liuksemburgas ir Švedija.

Kaip žinia, Airija smarkiai nukentėjo nuo finansų krizės 2009-aisiais. Šalyje tuo pat metu griuvo bankų ir nekilnojamojo turto sektoriai, kurie laikomi esminiais ekonomikos varikliais. Milžiniškais tempais pradėjus augti nedarbui, kainos krito nežymiai.
Neatpigę produktai ir paslaugos turėjo neigiamos įtakos žmonių perkamajai galiai. Remiantis pateiktais statistiniais duomenimis, praėjusiais metais daugiau nei 5% visos Airijos gyventojų negalėjo įsigyti vieno ar kelių kasdienio vartojimo prekių ar reikalingų paslaugų.
 
Atlikta studija atskleidė ir teigiamų pokyčių – pastaruoju metu Airijos visuomenė jaunėjo. Tai bene jauniausia šalis visoje ES, kurioje didžiąją dalį gyventojų sudaro jaunesni nei 14 metų amžiaus žmonės ir mažiausią – vyresni nei 65 metų. Šiuo metu Arijoje gyvena 4,5 milijono žmonių ir jų skaičius nuolat didėja. Be to, šioje šalyje mažiausias ES skyrybų skaičius, o porų vaisingumas – vienas didžiausių.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai