Parengė Eglė MAKUŠKAITĖ   |   2010-04-07

Afganistaniečių mirtys prislėgė NATO

  
Afganistaniečių mirtys prislėgė NATO

NATO prisiėmė atsakomybę dėl trijų moterų žūties Afganistane vasario mėnesį. Pareigūnai patikslino, kad taikios moterys žuvo per ataką prieš du ginkluotus vyrus.

="line-height: 150%">
NATO atstovai ilgą laiką teigė, kad moterys buvo nužudytos nežinomų ginkluotų asmenų pora valandų prieš prasidedant atakai. Oficialiame pranešime buvo skelbiama, kad NATO laikėsi tokios versijos dėl to, jog ilgą laiką dėl įrodymų stygiaus buvo neįmanoma nustatyti, kas ir kaip sukėlė moterų mirtį. Nors kariai manė, kad ginkluoti vyrai buvo Talibano kovotojai, dabar aišku, kad jie tebandė apginti savo šeimas.
Pranešime taip pat buvo teigiama, kad NATO itin apgailestauja dėl žūčių ir yra pasiryžusi išmokėti kompensacijas nužudytųjų šeimoms.
Nužudytųjų giminaitis pareiškė, kad šeima trokšta, jog žmogus, klaidingai apkaltinęs nužudytuosius, būtų teisiamas ir kad jam būtų skirta mirties bausmė.
NATO pripažįsta, kad ši lemtinga klaida sumenkina NATO karių misiją Afganistane, tačiau pabrėžia, kad Talibano atakos nusineša kur kas daugiau gyvybių.
Po pastarojo incidento afganų prezidentas Hamidas Karzajus paskelbė sieksiąs, kad užsienio kariams būtų draudžiama vykdyti namų apieškojimo operacijas.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai