Tiesa.com   |   2013-06-12

A.Breivikas atsisakė atlyginti aukų artimiesiems

  
A.Breivikas atsisakė atlyginti aukų artimiesiems A.B. Breivikas atsisakė milijoninio palikimo, kad jis neatitektų jo nužudytų žmonių šeimoms.

Norvegijos ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistas Andersas Behringas Breivikas išsižadėjo milijoninio savo velionės mamos palikimo, kad pinigai, kaip kompensacija, neatitektų jo aukų artimiesiems.

Teisininkas Toras Jordetas, patvirtindamas žiniasklaidoje skambančius spėliojimus apie A. Breiviko vengimą sumokėti kompensacijas, teigė, jog nenoras atlyginti žalą – tik viena iš Norvegijos šaulio sprendimo priežasčių. Teigiama, kad A. B. Breivikas atsisako savo palikimo dalies todėl, kad pinigai nepatektų į valstybės iždą.
Pernai Oslo teismas 77-ių Breiviko aukų artimiesiems skyrė išmokėti kompensacijas, tačiau Breivikas neturėjo reikiamos sumos. 21-erius metus kalėti nuteistas šaulys pripažintas kaltu ne tik dėl išpuolio bei masinių žudynių, bet ir dėl sukčiavimo siekiant išvengti mokesčių valstybei. Teisininko T. Jordeto teigimu, palikimo nuteistasis atsisakė dar prieš motinos mirtį šių metų kovą.
 
Breiviko motinos butas parduotas už beveik 4mln. Norvegijos kronų, teismas neišsiaiškino, kokio dydžio palikimo Breivikas atsisakė. Manoma, kad atsisakyta palikimo dalis atiteks netikrai Norvegijos šaulio seseriai bei labdarai.
 
A.B. Breivikas 2011 metų liepą susprogdino galingą bombą prie vyriausybės būstinės Osle, po to siautėjo valdančiosios Darbo partijos jaunimo stovykloje netoli sostinės esančioje Utiojos saloje. Per abu išpuolius jis nužudė iš viso 77 žmones, daugiausiai paauglius. Šias žudynes jis suplanavo gyvendamas su savo motina prestižiniame Oslo rajone esančiame bute. Su motina jis gyveno nuo 2006 metų, kai pas ją sugrįžo būdamas 27-erių. 2011 metais, likus vos keliems mėnesiams iki žudynių, jis persikėlė gyventi į ūkį, kur galėjo gauti trąšų sprogmenims pasigaminti.
  

Žymos: Norvegija, Breivikas, Pinigai

Komentarai

Naujausi straipsniai