Tiesa.com   |   2013-03-25

A. Breivikas prašosi išleidžiamas į mamos laidotuves

  
A. Breivikas prašosi išleidžiamas į mamos laidotuves A. Breivikas nužudė 70 žmonių ir yra laikomas pavojingiausiu Norvegijos nusikaltėliu.

Norvegas teroristas Andersas Behringas Breivikas nori į paskutinę kelionę palydėti savo motiną ir prašosi paleidžiamas kuriam laikui į laisvę. Jo motina mirė praėjusios savaitės pabaigoje po sunkios ir ilgos ligos. Moteriai buvo 66-eri.

Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų ekstremistas prieš kelias savaites kalėjime buvo susitikęs su mama ir atsisveikino. Kaip praneša žiniasklaida, jie abu žinojo, kad tai buvo paskutinis jų pasimatymas. A. Breiviko advokatas sakė, kad jaunas vyras gedi ir dabar išgyvena vienas sunkiausių dienų.
„Tiesa“ primena, kad A. Breivikas praėjusiais metais buvo nuteistas kalėti 21 metus po to, kai Norvegijos saloje nužudė 70 žmonių.
 
A. B. Breivikas 2011 m. liepos 22 d. Oslo centre surengė sprogimą, per kurį žuvo 8 žmonės, o po to jaunimo stovykloje Utiojos saloje nušovė 69 žmones. Jis laikomas pačiu pavojingiausiu šiuolaikinės Norvegijos nusikaltėliu. Ilos kalėjime dėl jo taikomos papildomos saugumo priemonės.
 
Nors pasaulis tikėjosi, kad A. Breivikas bus nuteistas kalėti iki gyvos galvos, tačiau Norvegijoje tokia bausmė neegzistuoja. 33 metų teroristui buvo skirta maksimali – 21-erių metų bausmė kalėti, o jai einant į pabaigą yra galimybė pratęsti.
 
A. Breivikas nėra patenkintas sąlygomis, kuriomis yra kalinamas. Nors kalinys bausmę atlieka trijų kambarių kameroje, jis nuolat skundžiasi, kad yra per ilgai izoliuotas nuo visuomenės, o gyvenimą kalėjime jis vadina nežmonišku. Teroristas skundžiasi atvėsusia kava ir kad gauna per mažai saldumynų, taip pat nuolatiniais patikrinimais.
 
 
  

Žymos: Norvegija, Terorizmas, Breivikas, Pasaulis

Komentarai

Naujausi straipsniai