Tiesa.com   |   2015-05-12

Žadėjo, kad tarnaus 3 000, pakvietė virš 30-ies tūkst.

  
Žadėjo, kad tarnaus 3 000, pakvietė virš 30-ies tūkst.
© Asociatyvi nuotr.
Privalomos karinės tarnybos savanoriai gali pasirinkti, kur nori tarnauti.
Kai užsiregistruos ir prisistatys gavusieji šaukimus, tuomet žiūrėsime, kokia situacija ir spręsime, ką daryti.

Krašto apsaugos ministerija sudarė pirmąjį šauktinių sąrašą. Iš pradžių skelbusi, kad šiuo šaukimu į tarnybą bus pakviesti trys tūkstančiai jaunuolių, ministerija visus suglumino pakvietusi daugiau nei 37 tūkstančius!

Pasak Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko, tai buvo padaryta remiantis senesne patirtimi bei peržvelgus paskutinio mobilizacijos patikrinimo duomenis, kai atvyko mažiau nei pusę visų kviestųjų. Dalyvaudamas LRT laidoje „Dėmesio centre“ ministras negalėjo aiškiai atsakyti žurnalistui Edmundui Jakilaičiui, ką darys, jeigu atvyks didžioji dauguma pakviestųjų. J. Olekas tikino, kad jeigu taip atsitiktų, tai antrojo šaukimo galbūt ir nebūtų. „Dabar mums svarbiausia suformuoti visus numatytus padalinius. Kai užsiregistruos ir prisistatys gavusieji šaukimus, tuomet žiūrėsime, kokia situacija ir spręsime, ką daryti“, - kalbėjo politikas.
Laidoje taip pat buvo kalbinti ir keli savanoriai, kurie į privalomąją devynių mėnesių tarnybą, uižsirašė patys. Laidoje dalyvavusi mergina teigė, kad grąžinta privaloma karinė tarnyba jai pasirodė patraukliausia veikla po mokyklos baigimo. Mergina karyba domėjosi jau kurį laiką, anksčiau buvo išlaikiusi fizinius testus Karo akademijoje, tad dabar pasinaudojo tokia galimybe.
 
E. Jakilaitis pakalbino ir jauną vaikiną, kuris šiuo metu studijuoja M.V. Lomonosovo universitete. Jis planuoja grįžti į Lietuvą artimiausiu metu ir tikino nemanantis, kad devyni mėnesiai karinėje tarnyboje neigiama linkme pasuks jo gyvenimą.
 
Abu savanoriai taip pat pasinaudojo privilegija pasirinkti tarnavimo batalionus. Mergina tarnybą atliks Vilniuje, vaikinas – Dragūnuose, netoli Klaipėdos.
 
„Tiesa“ primena, kad privaloma karinė tarnyba grąžinta šiais metais laikinam penkerių metų laikotarpiui. Kiekvienas šauktinis karys gaus mėnesinę išmoką, kuri lygi 140 eurų. Priklausomai nuo jo tarnybos, ar tarnauja puikiai, ar patenkinamai, ar nelabai gerai, pasibaigus tarnybai gaus skirtingą pinigų sumą. Už puikią tarnybą šauktinis gaus apie 2 900 eurų, prasčiau pasirodę – apie 2 600 eurų, įvertintiems patenkinamai bus išmokėta po 2 300 eurų.
 
  

Žymos: Kariuomenė, Lietuvos Seimas

Komentarai

Naujausi straipsniai