Parengė Evelina UŽDAVINYTĖ   |   2010-03-10

Vyrai ir moterys - lygūs?

  
Vyrai ir moterys - lygūs?

Beveik pusė apklaustų Lietuvos gyventojų (48 proc.) mano, kad lyčių nelygybė Lietuvoje yra retas atvejis.

Tuo tarpu dauguma Europos Sąjungos gyventojų (62 proc.) teigė manantys, kad lyčių nelygybė jų šalyse dažna. Reta ją laiko apie trečdalis apklaustųjų, o 4 proc. atsakymo į šį klausimą teigė nežinantys, rodo Eurobarometro tyrimas apie lyčių lygybę.
Nors lyčių nelygybę paplitusia laiko daugiau nei pusė Lietuvos moterų (54 proc.), šį reiškinį dažnu pripažįsta gerokai mažiau vyrų (34 proc.). ES ją paplitusia pavadino 68 proc. moterų ir 57 proc. vyrų.
Lietuvos, kaip ir visos ES gyventojai, lyčių nelygybės sritimis, kuriose pirmiausia reikėtų imtis veiksmų, laiko smurtą prieš moteris (per 60 proc.) ir atotrūkį tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio (Lietuvoje – 50 proc., ES – 47 proc.).
 
Seksistinių stereotipų, tai yra, posakių ar „klišių“, prisegamų abiem lytims, atveju Lietuvos ir ES gyventojai sutinka, kad dažniausiai jie pasitaiko darbiniame gyvenime. Tiesa, taip manančių lietuvių mažiau nei europiečių (atitinkamai 40 proc. ir 54 proc.).
Lietuvių nuomone, tokie stereotipai labiausiai paplitę naujienų žiniasklaidoje (26 proc.), reklamoje (22 proc.) ir mokyklų programose (16 proc.). ES gyventojų nuomonė panaši – anot jų, stereotipai dažniau sutinkami reklamoje (34 proc.), naujienų žiniasklaidoje (25 proc.) ir politikoje (24 proc.).
Lietuvoje pernai rugsėjo 12–27 d. tiesioginio interviu metodu buvo apklausti 1026 respondentai. Europos Sąjungoje tyrime dalyvavo 26 tūkst. 663 gyventojai.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai