Tiesa.com, Alfa.lt   |   2018-12-10

Vos vaiko nepraradusi šeima socialinių darbuotojų į namus neįsileis

  
Vos vaiko nepraradusi šeima socialinių darbuotojų į namus neįsileis
© Facebook nuotr.
Kručinskų šeima nusprendė imtis ryžtingų veiksmų

Kauniečių Kručinskų vaikams, kurie buvo paimti iš šeimos, buvo kilusi reali grėsmė, patvirtino apeliacinės instancijos teismas, išnagrinėjęs šeimos skundą. Tačiau šeima ne tik neigia šiuos kaltinimus, bet ir ketina atsisakyti bet kokių Vaiko teisių apsaugos tarnybos paslaugų, darbuotojai į namus įleidžiami nebebus

Kručinskų šeima nusprendė imtis ryžtingų veiksmų ir atsisakyti tarnybų siūlomos pagalbos. Toks prašymas jau antradienį bus įteiktas socialinei darbuotojai: tėvai nebevaikščios į kursus, nebeįsileis socialinių darbuotojų, kadangi vaikams tai sukelia nerimą.
Eglė Kručinskienė šiuo metu tarnybos iškeltas sąlygas vertina kaip prievartinį perauklėjimą: „Kontroliuoja mus kaip kažkokius piktadarius. Darbuotojai sukelia mūsų vaikams nerimą, berniukas tampa agresyvus, mėto žaislus, tai mums kelia nerimą. Mūsų vaikai labai aiškiai supranta, ko tos moterys ateina pas mus. Seniau pas mus svetimi asmenys nesilankydavo. Be to, jeigu kažkokių paskaitų nelankome, kaip mokykloje gauname pylos. Tą irgi vaikai jaučia“.
 
Kalbėdama apie Pozityvios tėvystės kursus, E. Kručinskienė pabrėžė, kad jie šeimai nėra aktualūs. Be to, jie trunka per ilgai ir išlaikyti dėmesio koncentraciją yra pernelyg sudėtinga. „Pozityvios tėvystės kursus lankėme kelis kartus. Aš manau, kad vyrams amoralu tokius kursus lankyti, nes matau, kad jie nepatogiai jaučiasi. Mus dar posėdyje gąsdino, kad jeigu nedarysime kas sakoma, gali atimti vaikus. Tai kam juos atiduoti, kad vėl atimtų. Vaikams tai didžiulė trauma“.
 
Kalbėdama apie teismo priimtą sprendimą, moteris patikino, kad ją jis nustebino. Dabar ji tikina esanti pasiruošusi kovoti: „Mes iš tikrųjų patyrėme didelį siaubą, nuostolį. Galvoju, kad reikia kažkaip gintis. Taip sugriauta šeima, vaikų laimė. Mums svarbu, kad pagaliau paliktų ramybėje“.
 
Vaikai grąžinti po visuomenės pasipiktinimo
 
Vaikai šeimai buvo grąžinti spalio pabaigoje po to, kai šis atvejis sulaukė didelio visuomenės pasipiktinimo dėl tarnybos esą neproporcingų veiksmų. Vaikai paimti po to, kai rugsėjo 29 dieną praeivis Bendrajam pagalbos centrui pranešė, kad Kauno Panemunės parke pastebėjo moterį, kuri sudavė mažamečiui vaikui. Dėl įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, šiuo metu byla dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo mažamečiui ir viešosios tvarkos pažeidimo perduota teismui.
 
Vaikų teisių specialistai sako, kad mažamečiai iš šeimos paimti dėl jiems grėsusio pavojaus, šeimai nesutikus bendradarbiauti su policijos pareigūnais, vaiko teisių apsaugos darbuotojais, tačiau pripažįsta, kad reaguojant į situaciją buvo padaryta klaidų. Šeimai, Vaiko teisių specialistų duomenimis, iki šiol buvo teikiamos intensyvios socialinės paslaugos.
  

Žymos: Vaikai, tėvai, vaikų apsauga,

Komentarai

Naujausi straipsniai