Parengta pagal Lietuvos spaudą   |   2011-05-12

Viltis nevaisingoms šeimoms

  
Viltis nevaisingoms šeimoms

Netylant visuomenės diskusijoms dėl to, kaip valstybė turėtų padėti poroms, negalinčioms susilaukti vaikų, Seimo Sveikatos reikalų komitetas uždarame posėdyje nutarė balsuoti už liberalesnįjį Dirbtinio apvaisinimo įstatymo projektą.

 Dėl patiriamo įvairių suinteresuotų pusių spaudimo Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai nusprendė balsuoti už Dirbtinio apvaisinimo įstatymo projektą, kuris bus teikiamas visam Seimui, uždarame posėdyje. Naujoje įstatymo redakcijoje poroms leidžiama sukurti iki 10 embrionų, o nepanaudotus – užšaldyti iki 5 metų. Taip pat numatyta, kad dirbtinio apvaisinimo paslaugos turėtų būti apmokamos valstybės, tačiau draudžiama lytinių ląstelių donorystė. Kitaip tariant, galima naudoti tik partnerio embrionus.
Naujoje įstatymo projekto redakcijoje numatoma, kad donoru gali būti tik partneris arba sutuoktinis, bet poroms leidžiama sukurti iki 10 embrionų. Patobulintame įstatymo projekte taip pat numatoma, kad dirbtinio apvaisinimo paslaugas turėtų apmokėti valstybė.
 
Taip pat teigiama, jog įstatymo projekte palikta daug vietos apsisprendimo laisvei. Pavyzdžiui, religingos šeimos galės į gimdą įsodinti visus embrionus, norinčios labiau tausoti moters organizmą turės galimybę dalį embrionų užšaldyti. Kokia bus šių paslaugų apmokėjimo tvarka, kol kas nebuvo svarstoma. Žinant, kad šios procedūros labai brangios, greičiausiai, poros gali tikėtis tik dalinio kompensavimo.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai