Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2015-03-25

Vilniuje gyvenantys tėvai ir vėl apgauti

  
Vilniuje gyvenantys tėvai ir vėl apgauti Tėvai eilinį kartą negalėjo užregistruoti savo vaikų į darželius, nes sistema „nulūžo“.
Atėję piktinosi, kad per kelis mėnesius buvo priversti imtijau antrą laisvadienį vien tam, kad pabandytų užregistruoti savo vaiką.

Šio trečiadienio 8 valandos ryto Vilniuje gyvenantys tėvai laukė su ypatinga viltimi. Darželinukus auginantiems tėvams buvo pažadėta, kad registracijos į darželius sistema bus atnaujinta ir jie galės pateikti prašymus, kad jų vaikai galėtų lankyti vieną ar kitą norimą ikimokyklinio ugdymo įstaigą.

Tačiau tėvai šį kartą buvo įtarūs kaip niekad anksčiau ir nepasitikėdami Vilniaus miesto savivaldybės žodžiu budėjo ne prie kompiuterių, o prie savivaldybės durų. Nuo 5 valandos ryto. Kai miesto valdininkai pradėjo darbą, 8 val. ryte, laukimo salė jau buvo sausakimša.
Atėję piktinosi, kad per kelis mėnesius buvo priversti imtijau antrą laisvadienį vien tam, kad pabandytų užregistruoti savo vaiką. Deja, bet ir šį kartą daugeliui tai buvo nesėkmingas bandymas. Sistema nuo ryto lūžinėjo ir daugelis vilniečių namo arba į darbą nukeliavo nieko nepešę.
 
Tiesa, viena mama portalui delfi.ltpasakojo, kad jai po valandos laiko bandymų vis dėl to pavyko užregistruoti vaiką į darželį, tačiau džiaugsmas truko neilgai. Moteris sužinojo, kad anksčiau jos deklaruotai gyvenamajai vietai priklausęs darželis dabar nebepriklauso. Tai reiškia, kad vaiką gali tekti vežti į ugdymo įstaigą valandą ar dar ilgiau. Ji teigė, jog tikisi, kad tai tėra sistemos klaida ir ji savo atžalą galės vesti į visai šalia namų esantį darželį.
 
Tėvų pasipiktinimą jau prieš rinkimus girdėjo naujai išrinktas Vilniaus metas Remigijus Šimašius. Jis pažadėjo, kad šią problemą ims spręsti per pirmuosius Vilniaus miesto tarybos posėdžius, kai tik pradės oficialiai eiti savo pareigas.
 
Liberalui nesuprantama, kaip savivaldybė jau kelintą kartą lipa ant to paties grėblio ir nesugeba išspręsti techninių problemų. „Pasirodo, registracijos į darželį rebusas neįveikiamas. Bankai, VMI, Registrų centras savo internetines sistemas susitvarko, o savivaldybė – niekaip“, - stebėjosi politikas, kurį citavo portalas delfi.lt.
 
  

Žymos: Vaikų darželis, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai