Tiesa.com/BNS   |   2017-03-10

Vilniuje esktremali padėtis: vandenyje iš čiaupo – mirtinos bakterijos

  
Vilniuje esktremali padėtis: vandenyje iš čiaupo – mirtinos bakterijos
© Flickr.com
Karštas vanduo atjungtas jau ne viename sostinės daugiabutyje.

Vilniuje siaučia Legionella bakterijos, kurios jau pražudė kelis žmones. Dėl to šalies sostinėje paskelbta ekstremali padėtis.

teigimu, kelių daugiabučių vandens sistemose nustatyti taršos židiniai. Šiuo metu tokių yra du – Žirmūnų mikrorajone. Mėginiai,paimti Lazdynuose, šiuo metu tiriami.
Šią savaitę pasirodė informacija, kad mirė Tuskulėnų g. 5-ame name gyvenusi senyvo amžiaus moteris. Ji sirgo žmogui pavojinga legionelioze. Šiame name, siekiant užkirsti kelią mirtinos bakterijos plitimui, nutrauktas karšto vandens tiekimas.
 
Dabar jis sustabdytas jau ir kituose daugiabučiuose, kuriose rasti pavojingi židiniai.
 
Dar vienas žmogus mirė Lazdynuose. Jo mirties priežastis - taip legioneliozė. Specialistai aiškinasi, kur žmogus galėjo šia liga užsikrėsti ir tiria iš namo, kuriame gyveno velionis, paimtus mėginius. 
 
Visuose namuose, kuriuose rasta legionella bakterija, karšto vandens sistemas prižiūri viena ir ta pati bendrovė “Adminsta”. Įtariama, kad ji netinkamai prižiūrėjo karšto vandes sistemą, tai yra, nepalaikė ir nekontroliavo vartotojų čiaupuose teisės aktais reglamentuos 50-60 laipsnių temperatūros.
Specialistai netinkamai ir atmestinai vykdė karšto vandens dezifekciją.
 
Legioneliozė – tai plaučių uždegimo rūšis, kurią sukelia Legionella bakterijos. Maždaug vienas iš dešimties susirgusiųjų šia liga miršta. Šios bakterijos plinta oro lašeliniu būdų (per vandens dulksną), dažniausiai dėl netinkamai prižiūrimos ar sukonstruotos vandentiekio sistemos.
 
Legionella bakterijos dauginasi 20-50 laipsnių temperatūros vandenyje, o aukštesnėje nei 50 laipsnių temperatūroje bakterijos gyvuoja, tačiau nebesidaugina. Legionella bakterijos žūva, kai vandens temperatūra pakyla virš 65 laipsnių.
Legionelioze galima užsikrėsti įkvėpus bakterijomis užteršto vandens dulksnos. Liga nėra perduodama vienam žmogui nuo kito ar geriant vandenį.
 
 
 
 
  

Žymos: Vilnius, ekstremali padėtis, Karštas vanduo, legionella, moters mirtis

Komentarai

Naujausi straipsniai