Tiesa.com/BNS   |   2017-06-19

Vilniaus oro uoste permainos

  
Vilniaus oro uoste permainos
© Greta Skaraitienė/15min
Norint keliauti taksi iš oro uosto, nebereiks kilti į antrame aukšte esančią išvykimo salę.
Išsikvietus taksi telefonu pavežėjimo paslaugos kainuoja pigiau.

Vilniaus oro uoste tvyranti netvarka ir chaosas norint į vieną ar kitą miesto vietą keliauti taksi automobiliu ne vienerius metus pykdė lietuvius ir darė gėda prieš šalies svečius. Nauja tvarka įvesta tik įsikišus sostinės merui Remigijuo Šimašiui ir susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui.

Nuo šiol atvykusiems ir taksi išsikvietusiems keleiviams nebereikės keltis į antrą aukštą prie išvykimo zonos laukti automobilio – taksi ar kitos pavežėjimo paslaugų įmonės galės sustoti aikštelėje prie atvykimo terminalo.
Vilniaus oro uostą valdanti bendrovė Lietuvos oro uostai pranešė, kad penkiolikai nemokamo stovėjimo minučių į trumpalaikio stovėjimo aikštelę priešais keleivių atvykimo terminalą bus galima užsukti ne vieną kartą per parą, o neribotai.
 
„Šioje aikštelėje keleivių dažniausiai laukia pasitinkantys asmenys, kurie skaičiuodavo laukimo minutes. Taip pat pokytis bus naudingas ir tiems, kurie nesirenka taksi linijoje prie terminalo stovinčių automobilių, o nori išsikviesti kitą taksi įmonę ar pasinaudoti kitomis pavežėjimo paslaugomis, pavyzdžiui, „Uber“, „Taxify“ ar kita. Šių automobilių vairuotojai nuo šiol galės į aikštelę užsukti daugiau negu vieną kartą per dieną“, – pranešime spaudai sakė Vilniaus oro uosto direktorius Olaf‘as Martens‘as.
 
Stovėjimo aikštelėje užtrukus ilgiau nei 15 minučių, reikia sumokėti tris eurus už valandą.
 
Šiuo metu taksi įmonės prašo keleivių į automobilį įsėsti prie išvykimo salės, nes prie atvykimo zonos esančios vietos būna rezervuotos, o į trumpalaikio stovėjimo aikštelę galima įvažiuoti tik kartą per parą.
Nusileidusiems keleiviams prie išvykimo salės reikia pakilti liftu ar laiptais.
Problemos nebeliks?
 
Išsikvietus taksi telefonu pavežėjimo paslaugos kainuoja pigiau nei naudotis prie atvykimo terminalo laukiančių taksi paslaugomis.
 
Taksi paslaugų teikėjų asociacijos prezidentas Ričardas Kriukovas pasveikino šį žingsnį. Jo teigimu, jeigu keleiviai taksi išsikvies telefonu jau pasiėmę bagažą, problemų nebeliks, bet 15 minučių gali neužtekti tais atvejais, kai užsakoma paslauga paimti keleivį pagal reiso numerį, ir skrydis ar bagažo atidavimas vėluoja.
 
„15 minučių terminas yra logiškas, kai žmogus pasiėmęs bagažą išsikviečia taksi telefonu. Bet yra kita paslauga, kai žinome reiso numerį, kada lėktuvas leidžiasi, ir pasitikimo salėje vairuotojas pasitinka keleivį. Antruoju atveju galima ir pavėluoti į tą laiką“, - BNS pirmadienį sakė R. Kriukovas.
Vilniaus oro uostas šiuo metu valdo 12 automobilių stovėjimo aikštelių, kuriose yra 1073 vietos.
 
 
  

Žymos: Vilniaus oro uostas, Remigijus Šimašius, taksi paslauga, Rokas Masiulis

Komentarai

Naujausi straipsniai