Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2014-10-22

Verslininkams ir politikams naktį teko praleisti belangėje

  
Verslininkams ir politikams naktį teko praleisti belangėje Kalėjime atsidūrė „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariai bei garsus šou pasaulio atstovas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai šią savaitę aplankė partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinę, buvo sulaikyti keli politikai ir verslininkai. Vienas jų – Lietuvos žymus televizijos serialų prodiuseris Rolandas Skaisgirys. Tiršti neskaidrios veiklos debesys pakibo ir virš Vidaus reikalų ministro Dailio Barakausko galvos. Kol kas jis dar tęsia savo darbą, kaip jo prašė premjeras Algirdas Butkevičius.

Kaip skelbė portalas Delfi.lt, STT sulaikė penkis asmenis: buvusį vidaus reikalų viceministrą Algimantą Juocevičių, buvusį vidaus reikalų ministro patarėją Erviną Raistenskį, prodiuserį Rolandą Skaisgirį bei dar du verslininkus.Visi sulaikytieji įtariami prekyba poveikiu stambiu mastu. Artimiausiu metu sulaikytieji bus paleisti, jiems bus taikomos kitos kardomosios priemonės ir toliau tęsiamas tyrimas.
STT agentai apklausė ir daugiau verslininkų, tačiau nuo daugiau komentarų kol kas susilaikė. Žinoma tik tiek, kad krata „Tvarkos ir teisingumo“ partijos būstinėje ir Vilniaus skyriuje vyko 12 valandų.
 
„Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariai ir jos vadovas nušalintasis prezidentas Rolandas Paksas savus bando gelbėti ir pirmiausia ėmėsi sąmokslo teorijų: jie spėja, kad kratos bei suėmimai gali būti susiję su artėjančiais savivaldybių, taigi ir Vilniaus mero rinkimais. Prodiuseris R. Skaisgirys buvo vienas iš kandidatų užimti sostinės vadovo kėdę, kurį iškėlė tvarkiečiai.
 
Kita dalis sulaikytųjų arba kuriems toks pavojus kilo – tai seimo narys Rimas Ručys ir buvę Vidaus reikalų sistemos aukšti pareigūnai. Su R. Ručiu, kaip teigė partijos kolegos, kol kas susisiekti nepavyko. Portalo Delfi.lt žiniomis, STT pareigūnai paėmė seimūno kompiuterį, tačiau įtarimai jam kol kas nepareiktšti, nes jis turi parlamentaro imunitetą.
 
Šią savaitę sulaikytieji ir įtariamieji toliau apklausiami, atliekami kiti procesiniai veiksmai. Tikėtina, kad po to jiems bus skirtos kardomosios priemonės ir iš areštinės jie bus paleisti.
 
 
 
  

Žymos: Finansai, Nusikaltimai, Lietuvos Seimas

Komentarai

Naujausi straipsniai