Tiesa.com   |   2016-01-20

Valdžia mažins gimstamumą asocialiose šeimose

  
Valdžia mažins gimstamumą asocialiose šeimose
© Flickr.com
Socialiniai darbuotojai tikisi, kad kontraceptinės spiralės neleistų pastoti protiškai atsilikusioms

Pasvalio valdžia nusprendė rajone mažinti gimstamumą asocialiose ir protiškai neįgaliose šeimose. Savivaldybės kompensuojama kontracepcija turėtų padėti išvengti ir nepageidaujamų nėštumų.

Kaip rašė „Lietuvos rytas“ moterys, norinčios naudoti apsisaugojimo priemones, turėtų nuo pavasario kreiptis į jas globojančias socialines darbuotojas.
Tikimasi, kad joms pavyks įtikinti bent dešimt Pasvalio rajone gyvenančių moterų, kad jos sutiktų įsidėti kontraceptines sprirales. Tai biudžetui kainuotų 500 eurų.
 
Pasvalio savivaldybės darbuotojai „Lietuvos rytui“ sakė, kad tokia politika būtų puikus sprendimas norinčioms naudoti kontracepciją, bet neišgalinčioms jos įsigyti, šeimoms.
 
Socialiniai darbuotojai tikisi, kad konceptinės spiralės neleistų pastoti protiškai atsilikusioms moteris. „Lietuvos rytas“ rašė apie protiškai neįgalią moterį, kuri ką tik pagimdė ketvirtą kūdikį, o policija yra pradėjusi tyrimą dėl mamos smurto prieš kitus tris vaikus.
 
Neįgalių vaikų skaičius Pasvalio rajone auga labai sparčiai. Daugiausiai jų gimsta asocialiose šeimose.
Rajone konceptines spirales valdžia moterims yra kompensavusi ir anksčiau. Iš pradžių moterys sutikdavo ir jas įsidėdavo, bet labai trumpam. Kartais jau kitą dieną į ligoninę ir spiralę išsiimdavo, nes ji trukdydavo „maloniems lytiniams santykiams“, dar vienai moteriai labai patiko būti nėščiai. Iš viso ji šiuo metu turi 16 vaikų.
 
 
  

Žymos: Kontracepcija , Pasvalys, nėštumai, asocialios šeimos

Komentarai

Naujausi straipsniai