Tiesa.com   |   BNS   |   2018-09-05

V. Ušackas paskelbė dalyvausiantis prezidento rinkimuose

  
V. Ušackas paskelbė dalyvausiantis prezidento rinkimuose
© Asmeninio arch. nuotr.
Kandidatas į Lietuvos prezidentus Vygaudas Ušackas.

Diplomatas, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas trečiadienį paskelbė, kad dalyvaus kitų metų gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

„Aš nusprendžiau - dalyvausiu Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose“, – renginyje prie Kauno pilies sakė V. Ušackas.
Savo kalboje jis žadėjo spręsti socialinės nelygybės problemas ir siekti spartesnio ekonomikos augimo, kad jis siektų bent 6 proc. per metus – dukart daugiau nei dabar.
 
„Gėda klausyti apie dviejų su puse miestų Lietuvą, kai turime visas galimybes sukurti dešimties stiprių apskričių susitelkusią Lietuvą“, – kalbėjo V. Ušackas.
 
„Laiminčia Lietuva“ pavadintą programą pristatęs V. Ušackas sakė, kad įstojusi į ES ir NATO Lietuva prarado strateginę kryptį ir viltį.
 
„Mes visi kartu galime sukurti proveržį, jei turėsime kryptį, viltį, tikėjimą ir dirbsime kartu“, – sakė diplomatas.
V. Ušackas taip pat žadėjo labiau stiprinti gynybą ir siekti nuolatinio NATO buvimo Lietuvoje.
 
Jis akcentavo, kad prezidento pareigose pravers ilgametė diplomatinė patirtis, ir teigė, kad gerai pažįsta Lietuvos problemas, nes per paskutinius metus apvažiavo daugelį miestų ir miestelių.
 
„Esu tikras, kad mano patirtis leis po 10 metų sugrąžinti 3 milijonų laimingų, orių, saugių ir klestinčių žmonių Lietuvą“, – sakė V. Ušackas.
 
53 metų V. Ušackas 2008 – 2010 metais buvo užsienio reikalų ministras, yra dirbęs Lietuvos ambasadoriumi JAV, Didžiojoje Britanijoje ir ES atstovu Afganistane bei Rusijoje.
Šį mėnesį apie savo planus rinkimuose turėtų pranešti ekonomistas Gitanas Nausėda. Premjeras Saulius Skvernelis sprendimą, ar sieks prezidento posto, žada paskelbti kitąmet.
 
V. Ušackas ir G. Nausėda šį mėnesį turi apsispręsti, ar dalyvaus Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirminiuose rinkimuose. Juose konservatoriai spręs, kam suteikti partijos paramą.
 
V. Ušackas kalboje padėkojo jo kandidatūrą iškėlusiems konservatorių partijos skyriams, bet pridūrė, kad bus „visų Lietuvos žmonių ambasadorius, nepriklausomai nuo partiškumo, politinių pažiūrų, tikėjimo ar tautybės“.
 
 
 
  

Žymos: Prezidento rinkimai, Vygaudas Ušackas

Komentarai

Naujausi straipsniai