Tiesa.com   |   2012-10-19

Užkirs kelią balsų pirkimui

  
Užkirs kelią balsų pirkimui Kalbama, kad atiduoti savo balsą žmonės buvo raginami už dešimties litų atlygį.

Pasibaigus pirmajam rinkimų į Seimą turui, didelį skandalą sukėlė įtarimai dėl balsų pirkimo. Iš įvairių apylinkių pasipylė skundai apie grubius pažeidimus, bandant nelegaliais būdais užsigarantuoti vietą Seime.

Pastaruoju metu žiniasklaidoje mirga pasakojimai apie tai, kaip rinkimų komisijos pirmininkė atšvietė jau panaudotus rinkimų biuletenius ir juos priskaičiavo kaip galiojančius. Kitoje apylinkėje biuleteniai su balsais „ne tai partijai“ buvo rasti šiukšlių dėžėje. Tai sukėlė didelį visuomenės pasipiktinimą. Jaunimas surengė piketą prie Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), protestuodami prieš nusikalstamus būdus siekiant įtakoti rinkimų rezultatus. Susirinkusieji laikė plakatus, kuriuose skelbė: „Parduodu balsą už 10 Lt”.
Norėdami išvengti panašių nemalonumų per spalio 28 dieną vystantį antrąjį turą, VRK telkiasi į pagalbą policiją ir prašo visuomenės pagalbos – pranešti apie įtartinus ar akivaizdžiai nusikalstamus veiksmus. Pasak Policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio, apygardose, kuriose yra didesnės rizikos daryti rinkimų įstatymų pažeidimus, bus sustiprintas budėjimas, taip pat ten dirbs ir daugiau pareigūnų.
 
Neabejingas liko ir premjeras Andrius Kubilius, kuris surengė pasitarimą. Jame kalbėjo apie itin gausius nusiskundimus dėl rinkimų tvarkos pažeidimo, tarp jų - dėl galimo balsų pirkimo atvejų. „Galima sakyti, kad nebaudžiamumas ankstesniuose rinkimuose atvedė prie to, kad atsiranda ir organizuoto balsų pirkimo. Matome požymių, kad tai tampa sistemingu reiškiniu“, - po pasitarimo sakė Vyriausybės vadovas. Jis pareiškė tikįs, kad per antrąjį turą nebus tiek daug „susirūpinimą keliančių faktų“ dėl balsų papirkinėjimo.
 
Pasak jo, netrukus bus sudaryta speciali darbo grupė, kuri parengs įvairių įstatymų pataisas, kuriomis būtų sugriežtinta atsakomybė už rinkimų tvarkos pažeidimus. Gali būti, kad teisėsaugos pareigūnams bus suteikta teisė naudoti operatyvines priemones aiškinantis galimus balsų pirkimo atvejus arba kitus rinkimų įstatymų pažeidimus.
 
 
  

Žymos: Seimas, Seimo rinkimai, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai