Tiesa.com, Delfi.lt   |   2019-01-22

Užblokuotas „Linkomanijos“ puslapis

  
Užblokuotas „Linkomanijos“ puslapis
© Pixabay.com

Lietuvos apeliacinis teismas įpareigojo interneto paslaugų tiekėjus uždrausti savo klientams pasiekti failų dalijimosi interneto svetainę linkomanija.net, skelbia delfi.lt.

Asociacijai LATGA teisme atstovavęs advokatas Andrius Iškauskas portalui sakė, kad autoriams tai – džiugi žinia. Tačiau advokatas teigia, kad sprendimą dar galima skųsti Aukščiausiajam Teismui.
„Jau dvejus metus varstome teismų duris su šia „Linkomanijos“ byla. Pirmos instancijos teismas priėmė mums palankų sprendimą, tada jis buvo apskųstas, o Apeliacinis teismas atmetė skundą ir iš esmės patvirtino visus mūsų argumentus, kad „Linkomanijos“ blokavimas yra tinkama ir efektyvi priemonė“, – sakė A. Iškauskas.
 
Asociacijos LATGA direktorius Jonas Liniauskas taip pat džiaugiasi pergale šioje byloje: „Labai džiaugiamės, kad Lietuvos teismai pagaliau išgirdo autorius, kurie dėl piratų veiklos netenka didelės savo pajamų dalies, ir priėmė išmintingą sprendimą. Neabejoju, kad tokiam jų sprendimui didelę įtaką padarė Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pakeitimai, kurie leis efektyviau ginti autorius nuo interneto piratų, o taip pat ir europinė teismų praktika.“
 
Interneto tiekėjus uždrausti „Linkomaniją“ 2017 metų lapkritį buvo įpareigojęs Vilniaus apygardos teismas, tačiau sprendimas buvo apskųstas Apeliaciniam teismui. Šis patvirtino žemesnės instancijos teismo nutartį.
 
ŠALTINIS: delfi.lt
  

Žymos: Internetas, Linkomanija, piratavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai