Tiesa.com   |   2015-08-25

Tragedija Kaune: mirė gimdyvė ir kūdikis

  
Tragedija Kaune: mirė gimdyvė ir kūdikis
© Flickr.com
Medikams nepavyko išgelbėti nei naujagimio, nei jo mamos.
Mirusios moters mama Aldona Stulgaitienė įsitikinusi, kad dėl jos dukros mirties kalti medikai.

Kauno medikai pralaimėjo kovą dėl gimdyvbės ir jos kūdikio gyvybės. Tragedija įvyko praėjusį savaitgalį Kauno klinikose, o žiniasklaida informaciją išplatino jau prasidėjus darbo savaitei. Antradienį įvyko medikų suroganizuota spaudos konferencija.

Kaip pranešė žiniasklaida, gydytojai tvirtino, kad 39-erių gimdyvei Linai Jasinskienei kilo fatalinė komplikacija – vaisiaus vandenys pateko į kraują, o tokiu atveju mirtingumas siekia net 80 proc.
„Manome, mirties priežastis – embolija vaisiaus vandenimis. Tai – itin reta, dažniausiai mirtimi pasibaigianti komplikacija. Tokiais atvejais miršta apie 80 procentų gimdyvių“, – portalui teigė Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė Rūta Nadišauskienė.
 
Embolija vaisiaus vandenimis nustatoma tada, kai gimdymo metu į motinos kraujotaką patenka dalis vaisiaus vandenų. Įvyksta audringa organizmo reakcija – pirmiausiai sutrinka kvėpavimas, krenta kraujospūdis, sustoja širdis.
 
Tačiau artimųjų nuomone, medikai padarė ne viską, kad išgelbėtų moterį ir jos sūnų. Širdies draugės gyvybės gelbėjimo dramą per operacinės stiklą stebėjęs jos draugas Andrius Guzikauskas įsitikinęs, kad medikai norėjo kyšio, o jo negavę teikti pagalbą ėmėsi per vėlai.
 
Velionės mama pasakojo su dukra kalbėjusi tragedijos išvakarėse, tačiau jokios nelaimės nuojautos nebuvo. Neščioji jautėsi gerai ir laukė, kada prasidės gimdymas.
 
Penktadienį prieš pat gimdymą moteriai pasidarė negera, pakilo aukšta temperatūra, padidėjo kraujospūdis, ėmė kamuoti siaubingi pilvo traukuliai, trūko oro. L.Jasinskienė paprašė suleisti skausmą malšinančių vaistų.
 
Gimdyvė buvo skubiai išvežta į operacinę, tačiau medikų pastangos buvo bevaisės. Iš pradžių jie ištraukė negyvą kūdikį ir sakė, kad mėgins gelbėti motiną. Tačiau netrukus užgeso ir L. Jasinskienė.
Mirusios moters mama Aldona Stulgaitienė įsitikinusi, kad dėl jos dukros mirties kalti medikai. Ji ketina nepasiduoti ir kovoti už teisybę.
 
Be motinos liko 20-ies metų sūnus iš aštuonmetė dukra, kurią priglaus močiutė.
 
 
 
  

Žymos: Mirtis, Kūdikis, medikai, gimdymas, gimdyvė, Kauno klinikos

Komentarai

Naujausi straipsniai