tiesa.com   |   2013-11-04

Tarptautinėje Londono turizmo parodoje – dėmesys Lietuvai

  
Tarptautinėje Londono turizmo parodoje – dėmesys Lietuvai Lietuvos stendas parodoje \\\\\\\"World Travel Market\\\\\\\".

Lapkričio 4 d. prasidedantis didžiausias ir svarbiausias pasaulio turizmo renginys – turizmo mugė Londone „World Travel Market“ – yra priešpaskutinė tarptautinė paroda šiemet, kurioje turizmo galimybes teminiame stende pristato Lietuva. Jos vardas keliskart nuskambės ir lapkričio 6 d. mugės metu rengiamuose 10-uosiuose Atsakingo turizmo apdovanojimuose.

 „Lietuva yra ne tik paprašyta įteikti apdovanojimą geriausiam atsakingo turizmo fotografui, bet mūsų šalis taip pat yra tarp nominantų gauti Geriausios atsakingo turizmo destinacijos apdovanojimą. Atsakingo turizmo aspektui pasaulyje skiriamas vis didesnis dėmesys, tad ši nominacija Lietuvai yra ne tik didelė garbė, pripažinimas, bet ir atsakomybė. Kartu tai proga pristatyti Lietuvos turizmo galimybes bei išteklius, akcentuoti mūsų pastangas laikantis atsakingo turizmo principų. Juos puikiai atspindi ir mūsų šiuo metu kartu su Jungtinių Tautų vystoma Pasaulinio Gintaro kelio iniciatyva“, - tvirtina Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.
Nominacija Lietuvai jau užtikrino tarptautinį susidomėjimą – turizmo mugės metu suplanuoti interviu su BBC, Travel Chanel televizijomis, fotosesijos, oficialūs susitikimai su kitų šalių turizmo administracijų vadovais.
 
Lietuvos stende (Nr. EM570) lapkričio 4-7 d. dirbs VTD atstovai, taip pat Vilniaus, Kauno savivaldybių, Palangos TIC specialistai, turizmo verslo („Energetikas“, „Discover Baltics“, „Best Western Hotels“, „Baltic blues Travel“, „Astrida Travel“) atstovai. Lapkričio 5 d. muzikinį pasirodymą Lietuvos stende surengs pirmasis Lietuvos turizmo ambasadorius Jungtinėje Karalystėje akordeonistas Martynas Levickis, Lietuvos turizmo atstovybė Londone oficialiai paskelbs apie 2014 m. automobilių ralį Londonas-Vilnius, vyks degustacijos, prezentacijos, konkursai.
 
Turizmas Lietuvoje auga
 
Lietuva pernai sulaukė beveik 2 mln. užsienio turistų. Europos kelionių komisijos duomenimis, pagal šio rodiklio augimą ji buvo antroje vietoje Europoje. Šiemet Lietuva sulaukė Jungtinės Karalystės žiniasklaidos dėmesio, kai „Post Office City Costs Barometer“ Vilnių paskelbė antrąją patraukliausia sostine britų turistams pagal efektyviausią kainos ir kokybės santykį.
 
Nuo 1980 m. Londone rengiamą tarptautinę turizmo parodą „World Travel Market“ sudaro apie 5 tūkst. ekspozicijų dalyvių iš 189 šalių, apie 50 tūkst. lankytojų. Planuojama, kad parodos metu sudaromų kontraktų vertė šiemet pasieks 2 mlrd. svarų sterlingų.
 
  

Žymos: Kelionės, Londonas,, Parodos, Martynas Levickis

Komentarai

Naujausi straipsniai