Tiesa.com   |   2015-06-16

Sugyventiniai pagaliau taps šeima?

  
Sugyventiniai pagaliau taps šeima?
© Pixabay.com
Pagal Lietuvos įstatymus, moteris ir jos iširusioje santuokoje gimę vaikai nėra šeima.
Tiek ministrai, tiek bažnyčia ryžosi svarstyti partnerystės įteisinimą tarp vyro ir moters. Tos pačios lyties asmenys ir toliau liks už įstatymo ribos.

Partnerystės įstatymas Lietuvoje ilgą laiką buvo tik drauge gyvenančių žmonių svajonė. Dabar atrodo, kad politikai turi pakankamai ryžto šią sąjungą įteisinti. Pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, jo patarėjai religiniais klausimais netrukus turėtų baigti konsultacijas su Bažnyčia ir suderinti pozicijas.

Tuomet ir bus uždegta žalia šviesa teisės aktui, kuris atsižvelgiant į gyvenimo realijas turėjo būti priimtas mažiausiai prieš dešimtmetį.
Socialdemokratas naujienų agentūrai BNS užsiminė, kad arkivyskupas Gintaras Grušas pateikė bažnyčios pasiūlymus ir sąlygas, kokiomis siūlytų įteisinti priešingos lyties partnerystę. Kokie konkrečiai tai siūlymai, politikas neatskleidė. Tai turėtų paaiškėti kitą savaitę.
 
Tiesa, kol kas tiek ministrai, tiek bažnyčia ryžosi svarstyti partnerystės įteisinimą tarp vyro ir moters. Tos pačios lyties asmenys ir toliau liks už įstatymo ribos.
 
Lietuvoje šeimos sąvoka labai griežta ir aiški: šeima – tai vyro ir moters sąjunga, kurioje, kaip įsitikinę mūsų politikai, turi gimti vaikai. Šiai sąjungai iširus, mama ar tėtis, su kuriais lieka augti vaikai, jau nei teisiškai nei morališkai Lietuvoje nėra laikomi šeima. Šio, socialinį saugumą suteikiančio statuso, kol kas neturi ir kartu ne vienerius metus ar net ne vieną dešimtį pragyvenę žmonės.
 
  

Žymos: Santuoka, Šeima, Moterys, Vaikai ir tėvai, Vyras, s

Komentarai

Naujausi straipsniai