Tiesa.com   |   2015-06-25

Sudužusio piloto kraujyje rasta alkoholio (atnaujinta)

  
Sudužusio piloto kraujyje rasta alkoholio (atnaujinta)
© Facebook.com
Vieno rasto piloto A. Mačiulio kraujyje – 0,77 promilės alkoholio.
Katastrofą tyrę ekspertai taip pat teigė, kad pilotai galėjo būti išgelbėti, jeigu būtų pasinaudoję gelbėjimosi plaustu ir kitomis ekstremalioms nelaimėms skirtomis priemonėmis.

Lėktuvas „An-2” į Baltijos jūrą nukrito, o juo skridę du pilotai žuvo dėl kelių kritinių klaidų. Kadangi lėktuvą nuspręsta palikti jūros dugne, nes jį iškelti per brangu, buvo tiriamas tik vieno rasto piloto Adolfo Mačiulio kūnas. Ekspertai nustatė, kad lėktuve rastas pilotas mirė nuskendęs. Šią savaitę jie paskelbė dar vieną išvadą – A. Mačiulio kraujyje rasta 0,77 promilės alkoholio.

Tai patvirtino Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius, pranešė portalas delfi.lt. 
Kokios įtakos šis faktas turėjo piloto veiksmams, ekspertai neatsakė.
 
Ši žinia šokiravo A. Mačiulio artimuosius. Piloto dukra Brigita Mačiulytė negelėjo sutramdyti ašarų išgirdusi šią žinią ir teigė esanti įsitikinusi, kad jos tėtis prie šturvalo sėdo blaivus, nes jis buvo atsakingas ir pareigingas žmogus. "Juk jo kūnas tris savaites išgulėjo jūros dugne... Aš nežinau, ką po tiek laiko galima ištirti ir kiek tie tyrimai tikslūs. Kol kas negaliu pasakyt, ką darysime, kad apgintume tėčio gerą vardą. Dar nepasikalbėjau normaliai nei su sese, nei su mama. Visi esame ištikti šoko", - sakė B. Mačiulytė. 
 
Tyrimą atlikę ekspertai taip pat patvirtino, kad lėktuvui buvo išduotas tik laikinas leidimas skristi, t.y. pilotams buvo leista parskraidinti orlaivį iš Švedijos į Lietuvą, o laikinas pastovus leidimas skraidyti jam nebuvo išduotas dėl nepatenkinamos techninės būklės.
 
Seimo nariai patvirtino sudarytos komisijos išvadas, kuriose teigiama, kad atsakingos institucijos padarė viską pagal galiojančius nuostatus ir teisės aktus. Tiesa, politikai ir specialistai sutarė, kad jie turi būti tobulinami: griežtinamos mažosios aviacijos reguliavimo taisyklės, pareigūnams taip pat reiks įgyti daugiau žinių, kurios būtinos norint tinkamai apie nelaimę ir vykstantį tyrimą informuoti artimuosius bei visuomenę.
Katastrofą tyrę ekspertai taip pat teigė, kad pilotai galėjo būti išgelbėti, jeigu būtų pasinaudoję gelbėjimosi plaustu ir kitomis ekstremalioms nelaimėms skirtomis priemonėmis. Specialistai spėliojo, kad galbūt sugedus lėktuvo varikliui, pilotai priėmė lemtingą sprendimą: vienas pilotų – Alvydas Selmistraitis bandė gelbėtis, o A. Mačiulis liko orlaivyje.
 
Primename, jog A. Selmistraičio kūnas nerastas, apie jį artimieji kol kas neturi jokių žinių.
A.Mačiulio dukra Brigita žurnalistams oficialių versijų detaliai nekomentavo. Kaip ji sakė portalui lrytas.lt, galbūt paieškos operacijos ir buvo atliekamos laikantis įstatymo raidės, tačiau pareigūnai tikrai nepadarė nė vienu veiksmu daugiau.
 
„Tiesa“ primena, kad dingus lėktuvui „An-2” gelbėjimo operacija gana greit buvo nutraukta, su artimaisiais pareigūnai nebendravo. Pilotų pradėta ieškoti tik po to, kai A. Mačiulio dukra susisiekė su Krašto apsaugos ministru Juozu Oleku ir asmeniškai paprašė išsiųsti karinį laivą į paieškas. Jūros dugną skanuojantis laivas netrukus aptiko nuskendusi “An-2”orlaivį.
 
 
 
  

Žymos: Baltijos jūra, An 2, kakstrofa, orlaivis, Mačiulis

Komentarai

Naujausi straipsniai