Mano ūkis ir Tiesa.com inf.   |   2012-06-07

Stambus kiaulių auginimo ūkis keliasi iš Lietuvos į Rusiją

  
Stambus kiaulių auginimo ūkis keliasi iš Lietuvos į Rusiją Verslininkai tvirtina, kad Lietuvoje per daug biurokratinių kliūčių plėtoti verslą.

Stambiausia kiaulių auginimo bendrovė „Saerimner\" skelbia nebeinvestuosianti į kiaulininkystę Lietuvoje. Investicijas numatyta nukreipti į kaimyninę Rusiją, informuoja portalas pigprogress.com, kurį cituoja \"Mano ūkis\".

Stambiausia kiaulių auginimo bendrovė „Saerimner" skelbia nebeinvestuosianti į kiaulininkystę Lietuvoje. Investicijas numatyta nukreipti į kaimyninę Rusiją, informuoja portalas pigprogress.com.
Įmonės vadovo Sauliaus Leonavičiaus teigimu, toks sprendimas priimtas dėl biurokratinių kliūčių kiaulininkystės ūkių plėtrai. „Per pastaruosius 6 metus negavome būtinų leidimų naujų kompleksų statyboms. Plėsti ir judėti pirmyn galime tik rekonstruodami senus tarybiniais laikais statytus tvartus. Todėl bendrovės akcininkai nusprendė pelną, Finansų korporacijos fondo ir Pasaulio banko lėšas investuoti į Rusiją", - sakė S. Leonavičius.
 
Nuo 1999 m. „Saerimner" į kiaulininkystės ūkius investavo 190 mln. litų. Šiemet tam buvo numatyta skirti 6,75 mln. litų. Pasak S. Leonavičiaus, per pastaruosius 19 metų Lietuvoje nepastatyta nė viena nauja kiaulių auginimo ferma.
 
Per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuva importavo apie 14 780 tonų kiaulienos, per tą patį praėjusių metų laikotarpį - 14 680 t. Daugiausia mėsos įvežta iš Lenkijos, Vokietijos, Belgijos ir Olandijos.
 
  

Žymos: Rusija, Mėsa, Žemės ūkis

Komentarai

Naujausi straipsniai