Tiesa.com/BNS   |   2017-05-03

Sostinės gatvėse sužaliuos 400 eurų kainuojantys medžiai

  
Sostinės gatvėse sužaliuos 400 eurų kainuojantys medžiai
© Julius Kalinskas/15min/BN
Vilniaus centre ir miegamuosiuose rajonuose sodinami medžiai užaugo Vokietijoje ir Olandijoje.
Lietuvoje pušų sodinukų galima įsigyti ir už 50 euro centų, tačiau sako, kad tokie medžiai nėra tinkami sodinti mieste.

Vilniaus valdžia nusprendė apželdinti miestą atspariais ir ilgaamžiais medžiais. Kai kurie jų brangūs – vieneto kaina siekia beveik 400 eurų. Visi medžiai buvo auginami Vokietijos ir Olandijos medelynuose.

Anot Vilniaus miesto tvarkymo ir aplinkos skyriaus Želdynų poskyrio vedėjos Giedrės Čeponytės, specialiai paruošti medžiai auginami Olandijos ir Vokietijos medelynuose – tokių medžių Vilniuje šiemet ketinama pasodinti apie 740.
Likusią dalį sudarys daugiausia Vingio parke sodinamos pušys, taip pat kiti medžiai, jų vidutinė kaina – apie 30 eurų.
 
Medžiais Vilniaus mieste rūpinasi savivaldybės įmonė „Grinda“, o sodinimo darbus atlieka subrangovas – įmonė „Stebulė“. Sutartyje nustatyta vieno medžio kaina – 393 eurai.
 
„Medelis, jo pasodinimas, grunto keitimas, pritvirtinimas ir laistymas miestui kainuoja 393 eurus. Toks medelis, priklausomai nuo rūšies ir užsakomo medžių skaičiaus, Olandijos ar Vokietijos medelyne kainuoja apie 760 eurų“, - BNS informavo G.Čeponytė.
 
Savivaldybė nurodo, kad Vilnius šiuo metu atsinaujina 14 metų medelyne augintais 3,5 metrų aukščio medžiais – liepomis, uosiais, beržais, paprastaisiais ir švediniais šermukšniais.
 
Vilniuje daugiausiai sodinamos liepos, kurios yra vienos iš atspariausių miesto medžių.
 
G.Čeponytės teigimu, Lietuvoje nėra nė vieno medelyno, kuris galėtų pasiūlyti medžius su suformuotomis šaknimis. O tai garantuoja, kad medis prigis sudėtingomis meisto sąlygomis.
Vedėja pripažino, kad jog Lietuvoje pušų sodinukų galima įsigyti ir už 50 euro centų, tačiau sako, kad tokie medžiai nėra tinkami sodinti mieste.
 
Pirmieji medžiai balandį jau buvo pasodinti Vilniaus Antakalnio rajone. Artimiausiu metu planuojama medžius sodinti sostinės Pylimo, Mindaugo, Pamėnkalnio, Jasinskio ir Žvėryne esančioje Kęstučio gatvėje.
 
Kituose miegamuosiuose miesto rajonuose jau pasodinta 750 įvairių rūšių medžių. Vilnio parke – tūkstantis mažų pušų, vėliau planuojama pasodinti dar du tūkst.
 
 
  

Žymos: Vilnius, Žvėrynas, Medžiai, Antakalnis

Komentarai

Naujausi straipsniai