Tiesa.com   |   2015-12-22

Skolų prislėgta šeima sulaukė kalėdinio stebuklo

  
Skolų prislėgta šeima sulaukė kalėdinio stebuklo
© flikcr.com nuotr.
Surinkę 3 tūkst. eurų, iš skolų šeimą geros valios žmonės ištraukė vos per kelias paras.

Vos prieš kelias dienas spaudoje nepritekliumi ir slėgusiomis skolomis pasiskundusi šeima, šiandien ramiai laukia Kalėdų. Edita ir Artūras Gaižauskai, kurių istoriją paviešino portalas lrytas.lt, teigė, kad dabar verčia naują gyvenimo puslapį, nes juos slėgusias skolas padengė geros valios žmonės, tad kvėpuoti tapo gerokai lengviau.

Daugiau nei tris tūkst. eurų siekusios skolos buvo apmokėtos vos per kelias dienas. Pasak šeimai padedančios socialinės darbuotojos Rasos Pakienės, geradarių pervestų pinigų užteko visoms šeimos skoloms padengti. Moteris pasakojo, šiomis dienomis apsilankiusi pas Gaižauskus, kurie jaučiasi tvirčiau ir labai džiaugiasi pagerėjusia sitaucija.
E. Gaižauskienė prisipažino, kad vis dar negali patikėti, jog jos šeimos gyvenimas pasikeitė vos per kelias paras. „Dar neseniai galvojome, jog nebus nei kalėdų stalo, nei eglutės, tačiau gerų žmonių dėka ant stalo bus pakankamai vaišių. Ir dovanėlėmis vaikams jau pasirūpinome“, - portalui lrytas.lt sakė moteris.
 
Ji dėkojo visiems už gerą širdį ir kalėdinį stebuklą, kurio labai laukė, bet nesitikėjo.
 
Edita ir Artūrtas turi tris vaikus. Dvi dukros, kurioms 24-eri ir 17-iolika, jau augina savo vaikus, tačiau joms taip pat reikai tėvų pagalvos ir paramos. Namuose auga penkerių metų poros pagrandukas.
 
Sutuoktiniai teigė, kad į gyvenimą kabinasi kaip tik gali. Šiuo metu neįgaliojo vežimėlyje dienas leidžianti moteris lanko specialius kursus Darbo biržoje, mokosi dirbti su oda. Ji tikisi, kad juos baigusi, galės pati sau užsidirbti pragyvenimui. Tuomet planą susirasti darbą turi ir šeimos galva Artūras. Jis šiuo metu bedarbis.
Gaižauskų šeima jau kelis metus gyvena socialiniame būste ir niekaip neišbrenda iš skolų. Sutuoktinių teigimu, jų pajamos minimalios, tad pinigų neužtenka net kasdieniams poreikiams patenkinti. Anksčiau šeima buvo paėmusi paskolų iš greitųjų kreditų bendrovių, kurias dabar reikia grąžinti. Įsisukę į šią karuselę kelis metus Gaižauskai nemokėjo už komunalines paslaugas. Nepadengus sąskaitų, šiomis dienomis būtų išjungta elektra.
 
Socialinė darbuotoja tiki, kad dabar šeimai bus lengviau atsistoti ant kojų ir lavinti savo socialinius įgūdžius.
 
  

Žymos: Šeima, Lietuva, skola

Komentarai

Naujausi straipsniai